Ana SayfaGenelÜnlü oyuncunun iCloud hesabı patlatıldı!

Ünlü oyuncunun iCloud hesabı patlatıldı!

Gün geçmiyor ki yeni bir iCloud skandalı ile karşı karşıya kalmayalım. Şimdi de ismi açıklanmayan ünlü bir oyuncunun iCloud hesabının patlatıldığı ve uygunsuz fotoğrafların çalındığı iddia ediliyor.

Ünlü oyuncunun iCloud hesabı patlatıldı! Son yıllarda iCloud skandallarının ucu iyice kaçtı. Ünlü oyuncuların iCloud hesaplarının hacklenmesi özellikle ABD ve iPhone kullanımının yoğun olduğu Avrupa ülkelerinde sıklıkla karşılaştığımız bir durum haline geldi.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıllarda da pek çok ünlü ismin bulut hesapları hacklenerek uygunsuz fotoğrafları sızdırılmıştı. Geçtiğimiz gün yine bu tarz benzer bir olay yaşandı.

Ünlü oyuncunun iCloud hesabı patlatıldı! Sızdırılan fotoğraflar fena!

Ünlü oyuncunun iCloud hesabı patlatıldı

Bir hack grubu ismi açıklanmayan ünlü bir oyuncunun hesabını patlattı. Ardından bu fotoğraflardan bazılarını sansürleyerek internette paylaştı.

Burada iki farklı senaryodan bahsetmek mümkün. Birincisi böyle bir hack olayı hiç yaşanmadı. Yani tamamen grubun dikkat çekmek için yaptığı bir eylem.

İkincisi ise sızdırılan fotoğraflarla ünlü oyuncuya şantaj yapıp para koparılmak isteniyor. Gözdağı için de bazı fotoğraflar sansürlü olarak internete salınmış olabilir. Malum son dönemde bu tarz şantaj olaylarının sayısı gittikçe artıyor. Pek çok hack grubu insanların telefonlarını hackleyip, ardından uygunsuz fotoğraf ve videolarını yaymakla tehdit ediyor. Dolayısıyla bu tarz oyunlara karşı dikkatli olmakta yarar var.

Öte yandan sızdırılan fotoğrafların kime ait olduğunu belki ilerleyen günlerde öğrenebiliriz. Elbette hiç öğrenememe ihtimalimiz de bulunuyor.

Clubhouse, sohbete davet sisteminde yeni bir özellik deniyor

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU