Ana Sayfa Cep Telefonu Ufak Bir Cihazla Telefonlar Hayat Kurtaracak

Ufak Bir Cihazla Telefonlar Hayat Kurtaracak

Yanımızdan hiç ayırmadığımız telefonlar giderek daha işlevsel hale getiriliyor. Pek çok sektör, telefonları yardımcı bir cihaz olarak hayatımıza uygulamak için çalışıyor. Daha önce akıllı telefonlara kurulan Peek uygulamasıyla, göz hastalıklarının tespit edildiğini yazmıştık. Şimdi de telefonlar kalp krizi riski taşıyan hastaların önemli bir yardımcısı olacak.

İsviçreli bilim adamlarının ürettiği mini bir cihaz, deri altına yerleştirilerek, saatler öncesinden hastanın kalp krizi geçirme riskini, hastanın telefonuna bilgi olarak gönderiyor. Düşünsenize birkaç saat sonra gelen kalp krizi bilecek v erkenden müdahale ile istenilmeyen sonuçların yaşanmasına engel olmuş olacaksınız. Erken müdahalenin hayat kurtardığı çok açık. Saatler öncesinden bir krizin geleceğini bilmek ise, önlemleri daha da sağlıklı kılacaktır. Bu cihaz saatler öncesinden nasıl bilebiliyor? Sorusunun cevabı ise, şudur. Kalp krizi durup dururken gelen bir kriz değildir. Krizin gözle görülmeyen vücut içerisinde belirtileri vardır. Kanda bu belirtiler öne çıkar. Kanda ki triponin oranı yükselmeye başladıysa, bu birkaç saat sonra kalp krizinin geleceğine işarettir. Bunu tespit eden bilim adamları, bu salgıyı takip edecek cihazı geliştirdiler. Cihaz deri altında ölçümler yaparak, kandaki triponin oranını ölçüyor. Tehlikeli durum söz konusu olduğunda uyarısını yapıyor. Bu vücudumuzun içteki koruyucu sinyallerini algılayabilmemizi sağlayan cihaz, bir devrimdir. Vücudumuzla iletişimi mümkün kılan cihaz sayesinde pek çok hastalıkların belirtileri önceden tespit edilerek, kuluçka dönemlerinde etkisiz kılınabilir.

130326extReme.hlarge

İsviçreli bilim adamlarının ürettiği ürün, ABD’l bilim adamlarının onayından da geçmiştir. Uygulamaya en kısa zamanda koyulmaya başlayacaktır. Ayrıca bu cihaz sadece triponin ölçümü yaparak, kalp krizini haber vermiyor. Günümüzde çok rastlanan şeker hastaları içinde mükemmel bir ürün özelliğini taşıyor. Çünkü kandaki glikoz oranını da ölçüyor ve herhangi bir durum olduğunda hastanın telefonuna önceden haber gönderiyor. Böylece ani krizlerin önü alınmış, hayatların kurtarılması için bir sebep daha kazanılmış oluyor.

Cihaz ufak ve deri altına konuyor. Ancak hasta günlük yaşantısında deri altında mini cihazdan dolayı rahatsızlık duymuyor. Kendisini rahatsız edecek seslerle karşılaşmıyor. ABD’li bilim adamları da ürünün deri altında sağlıklı bir haznede barındığını onaymışlar. Ürün pille çalışıyor. Gerekli kontroller düzenli olarak yapılıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting