Star Wars’un Yıldızı Kalp Krizi Geçirdi!

star wars carrie fisher

Orijinal Star Wars üçlemesinde ve Force Awakens’ta Leia rolünü üstlenen Carrie Fisher, Londra-Los Angeles uçak seferinde kalp krizi geçirdi. 

Star Wars efsanesinin çıkış noktası olan orijinal üçlemede Prenses Leia, devam filmi Force Awakens’ta ise General Leia rolünü üstlenen Carrie Fisher, Londra’dan Los Angeles’a giderken, uçakta kalp krizi geçirerek sevenlerini korkuttu. Carrie Fisher’ın kardeşi Todd Fisher, ablasının durumu hakkında bilgi verdi.

Todd Fisher, “Carrie şu anda yoğun bakım ünitesinde tedavi görüyor. Şu anda söyleyebileceklerim kısıtlı. Doktorlar, bize kalp krizinin nedeni hakkında doyurucu bir açıklama yapmadı. Yine de Carrie’yi sevenlere sesleniyorum. Acil Servis’ten çıkarıldı ve durumu stabil gözüküyor. Neyse ki, uçaktaki ekip de doğru müdahalede bulunmuş. Hastanede de, gerekenler yapılıyor.” açıklamasında bulundu.

Star Wars
Carrie Fisher

Carrie Fisher, kısa süre önce 60.doğum gününü kutladı. Los Angeles Times’dan bir muhabir, aynı uçakta yolculuk ettiği Fisher’ın uçuşta çok stresli göründüğünü ve krizi bunun tetiklemiş olabileceğini savundu.

Dostlarından Fisher’a Destek

Dostlarından da Carrie Fisher’a yoğun destek geldi. Star Wars serisinde Luke Skywalker’ı canlandıran Mark Hamill, sosyal medya hesabından, “2016 yılı daha kötü geçemezdi. Kalbim onunla” ifadelerini kullanırken, Chewbecca’ya hayat veren Peter Mayhew, “Çok endişelendik. Durumunun stabil olmasından dolayı çok mutluyuz.” sözlerini paylaştı. Billy Dee Williams, William Shatner ve Kevin Williams gibi ünlü aktörler de, aktrise destek verdi.

DC Comics-Warner Bros. Ekseninde Şok Ayrılık!