Ana SayfaAkıllı TelefonÜç Çinli üretici 125W hızlı şarj için söz verdi

Üç Çinli üretici 125W hızlı şarj için söz verdi

Çin’in önde gelen akıllı telefon üreticilerinden Oppo, OnePlus ve Realme önümüzdeki yıl 125W hızlı şarja geçiş yapıyor. İşte konunun detayları.

Üç Çinli üretici 125W hızlı şarj için söz verdi. Akıllı telefon pazarındaki önemli isimlerden biri olan Xiaomi kısa süre önce 120W hızlı şarj teknolojisini kullanıma sunarak önemli bir yeniliğe imzasını atmıştı. Şimdi ise Xiaomi’nin en büyük rakipleri Oppo, Realme ve OnePlus hızlı şarj tarafında önemli bir hamleye hazırlanıyor.

Şu sıralar pek çok üretici için hızlı şarj standart haline gelmiş durumda. Elbette bütün üreticiler, tüm modellerinde en yüksek teknolojiye sahip hızlı şarj özelliklerine yer vermiyor. Fakat şu anda orta segment pek çok modelde 30W ve üzeri hızlı şarj teknolojilerinin kullanıldığını söyleyebiliriz.

Biraz daha para verip daha iyi bir model aldığınızda ise hızlı şarj özelliği 120W’a kadar çıkıyor.

Anker PowerPort III Pod 65W : Şarj sorununa hızlı çözüm

Üç Çinli üretici 125W hızlı şarj için söz verdi

Önümüzdeki yıl bu miktar ortalamanın bir tık daha üzerine çıkacak diyebiliriz. Çin’den gelen son dedikodulara göre Oppo, Realme ve OnePlus yeni nesil hızlı şarj teknolojileri üzerinde çalışıyor.

Bahse konu teknolojiler sayesinde 125W hızlı şarj mümkün olacak. İşin güzel yanı ise bu özelliğin orta segment cihazlarda da sunulabilecek olması.

125W’lık hızlı şarj desteği sayesinde telefonun batarya kapasitesine de bağlı olarak cihazınızı yarım saatlik bir sürede şarj edebileceksiniz. Dileriz önümüzdeki süreçte bu teknolojiler daha da yaygın bir hale gelir.

Müzik dinlemenin yararları sandığınız kadar çok değil

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting