Uber yeni özellikleri kullanıma sundu

uber 50 bin şoförü

Uber, sürücülerin deneyimini geliştirmek ve şeffaflığı artırmak için tasarlanmış birkaç özelliği kullanıma sundu.

Uber yeni özellikleri kullanıma sundu. Birkaç ay önce, araç çağırma devi, birkaç şehirde “Ön Ücretler” adlı bir özelliği denemeye başladı. Şimdi bu özelliğin kullanılabilirliğini genişletiyor ve özellik önümüzdeki aylarda ABD’nin çoğuna yayılıyor. Özelliklere eriştiklerinde sürücüler, rezervasyonu kabul etmeden önce talep ekranında ne kadar kazanacaklarını ve nereye seyahat edeceklerini görebilecekler.

Uber Türkiye siyah minibüs

Peşin Ücretlerin nasıl çalıştığını açıklayan Yardım sayfasına göre Uber, “temel ücretler, tahmini yolculuk uzunluğu ve süresi, alım mesafesi ve aşırı fiyat dahil olmak üzere” çeşitli faktörleri kullanarak gösterdiği tutarı hesaplıyor. Uber ayrıca sürücülere karar vermelerine yardımcı olmak için alma ve bırakma noktalarına en yakın ara sokakları gösterecek. Buna ek olarak Uber, sürücülere Peşin Ücretler ile birlikte yakınlardaki olası seyahatlerin bir listesini gösteren bir özellik olan “Gezi Radarı”nın kullanılabilirliğini de genişletecek. Yine de bireysel seyahat talepleri alacaklar, ancak artık kendilerine daha uygun olabilecek başka bir rezervasyon seçebilecekler.

Ferdi Kaza Sigortası

Uber yeni özellikleri kullanıma sundu

Uber, bu yeni özellikleri sürücülerini desteklemenin bir yolu olarak konumlandırıyor, ancak Axios’un belirttiği gibi, bunların müşteriler üzerindeki etkisi de şimdilik belirsizliğini koruyor. Sürücüler bunlara belirli mahallelerden kaçınmak için araçlar olarak bakarsa, sonunda kötüye kullanılabilirler ve sürücü ve yolculuk ayrımcılığının artmasına neden olabilirler. Bununla birlikte, özellikler, sürücülerin yolculukları kabul ederken bilinçli bir karar vermelerine izin verdiği için iptal edilen yolculukları da önleyebilir.

UBER taksiciler tarafından hoş karşılanmadı!

Şirket ayrıca, sürücülerin belirli istasyonlarda benzin almak için nakit para kazanmalarını sağlayacak yeni bir Uber Pro banka kartını piyasaya sürdü. Mart ayında Uber, sürücülerin hızla artan benzin fiyatlarına ayak uydurmasına yardımcı olmak için yolculuklara ve teslimatlara yakıt ek ücreti ekledi.

Apple Pay nihayet iOS 16’ya beklenen özelliği sundu


Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir