Uber Ford’un araç kiralama servisini satın aldı


Dev araç paylaşım servisi Uber Ford’un araç kiralamak için kurduğu Canvas isimli şirketi satın aldı.

Uber Ford’un servisini ortağına aldırdı

Satın alma aslında Santa Monica’da kurulu Fair isimli startup tarafından yapıldı. Ancak Startup’ın yatırımcıları arasında Uber’in de büyük bir payı bulunuyor.

Fair, uzun dönemli araç kiralamak için finansal şartları uygun olmayanlara, haftalık ve aylık gibi sürelerle araç kiralıyor. Belge işlemleri de çok ağır tutulmuyor. Fair’e kısa dönemli araca ihtiyacı olanlar kadar, uzun dönemli otomobil borcu altına girmek istemeyen Uber şoförleri de ilgi gösteriyor. Bu uber şoförleri Fair’dan haftalık 185 dolara araç kiralayabiliyor. Daha sonra kiraladıkları araçla Uber için yolcu taşıyarak kazanç elde ediyorlar.

Ford’un sattığı Canvas şirketi ise abonelik modeliyle Ford otomobillerini kiralayan bir şirket. Uygulamanın aboneleri, diledikleri sürelerde, diledikleri Ford modellerini kullanarak araç ihtiyaçlarını gideriyorlardı. Araçların sigorta ve vergi masrafları ile uğraşmadan sadece aylık abonelik ücreti ile otomobil kullanan 3800 abone bulunuyor. Fair şirketin 100 çalışınını da kendi bünyesine katacak.

Fair’de ise haftalık veya aylık olarak araç kiralamaya devam eden 45 bin abone bulunuyor.

Amazon birçok ürün fiyatını yanlış girdi


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin