Ana Sayfa Genel Uber Kolombiya'da tamamen yasaklandı

Uber Kolombiya’da tamamen yasaklandı

Dünyanın en büyük taksi hizmetlerinden bir tanesi olan Uber Kolombiya’da tamamen yasaklanıyor. Şirketin dünyanın birçok yerinden yasak yediği biliniyordu. İşte bu devasa taksi hizmeti ile ilgili haberimizin detayları.

Taksicilik sektörü insanları memnun etme konusunda büyük bir başarısızlık yaşayabiliyor. Bunun farkında olan birçok kişi, Uber tarzı platformları tercih ediyor. Her ne kadar oldukça yararlı ve işe yarar görünse bile bu platform ile ilgili birçok sorun ortaya çıkmaya devam ediyor. Uber sürücülerinin taksiciler tarafından taciz ve şiddete maruz kalması gibi tatsız olayların da yaşanma nedeni olan Uber, ne yazık ki Kolombiya’da hak iddia edemeyecek.

Uber Kolombiya’da tamamen kaldırılıyor

Bu şirket ile ilgili alınan kararlar ilk değil. Daha önceden de başka bazı ülkeler, Uber aleyhine bazı mahkeme kararları almıştı. Bunun üzerine şirket dünya genelinde sözleşmelerini yeniden düzenleme mecburiyetinde kaldı.

Uber platformu Avrupa’da ilk olarak Almanya içerisinde dışlandı. Alman mahkemelerinin verdiği bir karar bu platformun aleyhineydi. Bunun üzerine kuruluş her ne kadar hizmetlerini Almanya’da durdurmasa bile, bir problem ile karşılaşacakmış gibi davranıyor. İtalya tarafından verilen durdurma kararı da yine bunlar içerisinde yer alıyor.

Şirketin tarihinde ilk defa bir Amerika ülkesi onu tamamen yasakladı. Her ne kadar Kolombiya bu konuda bir ilk olsa bile, diğer Amerika ülkelerinde de aynı durum yaşanabilir. Ayrıca söylentilere göre taksi şoförleri ile hükümet arasında eylem yapmama anlaşması yapıldığı için hükümet Uber platformunu kapatma kararı aldı. Sizce gerçekten de Uber birçok ülkede kapatılmalı mı? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Uber ve Hyundai uçan taksi prototipini tanıttı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting