Twitter takipçi çıkarma özelliği sunacak: Günaydın Twitter

Twitter, yeni konu etiketleri özelliğini test ediyor

Dünyanın en büyük sosyal medya platformları arasında yer alan Twitter takipçi çıkarma özelliği sunmaya hazırlanıyor. Hadi gelin hem bu özelliğe hem de diğer detaylara birlikte bakalım

Tasarım açısından yeniliklere imza atan Twitter takipçi çıkarma özelliği için geri sayım başlattı. Şirket kullanıcılara kendisini takip etmesini istemediği kişilere karşı daha pratik bir yol sunuyor. Böylece tuhaf işlemler yüzünden her şey daha karmaşık hale gelmeyecek. Bildiğimiz üzere herhangi bir kullanıcıyı takipçilerden çıkarmak için önce engelleyip sonra engeli kaldırmak gerekiyordu.

Sosyal medya devi böyle bir yolun uzun olduğunu bildiği için yeni özellik kullanacak. Bu özellik ile birlikte takipçilerinizi engellemek zorunda kalmayacaksınız. Bu sayede daha kibar bir şekilde sinirlerinizi bozan takipçilerden kurtulabilirsiniz. Twitter tarafından getirilecek olan bu özellik aslına bakacak olursak Instagram ve Facebook tarafından zaten kullanılıyordu.

Twitter takipçi çıkarma özelliği yakında aktifleşiyor

Twitter tarafından geliştirilen bu özellik ile birlikte her şey oldukça kolaylaşacak. Kullanıcılar takipçiler listesine geldikten sonra kullanıcılar ile ilgili ayarlar yapabilecekleri seçeneklere tıklayacaklar. Buradan “Remove this follower” kısmını seçmeleri gerekiyor. Henüz bu özellik kısıtlı sayıda kullanıcı ile test ediliyor.

Twitter takipçi çıkarma

Test aşamaları bittikten sonra tüm kullanıcılar bu özelliği kullanabilecek. Böylece başkalarını takipçileriniz arasından çıkarmak kolaylaşacak. Twitter minik bloglar üreten bir sosyal medya platformu olarak piyasaya çıkmıştı. Elbette bazı kullanıcıların kendisine ait yazıların başkaları tarafından görülmesini istememesi oldukça doğal.

Twitter akış özelliği büyük tartışma yarattı: Instagram ile kardeş olacaklar

Bu özellik ile ilgili henüz bildirim gelmediğini belirtelim. Mobil uygulamada veya web sürümde konu ile ilgili açıklama yapılmadı. Tüm gözler bu özelliğe çevrilirken Twitter platformunun kısa bir süre içerisinde aktifleştirmesi bekleniyor. Peki siz bu özellik hakkında ne düşünüyorsunuz?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir