Twitter, TikTok tarzı videolar test ediyor

Twitter, TikTok tarzı videolar test ediyor

Twitter Fleets özelliğini bir kaç ay önce kaldırdı, ancak şirket şimdiden yeni bir video formatı deniyor. Şirket, “Tweet Alma” isimi yeni bir özelliğini test ediyor. Bu kullanıcıların Alıntı Tweet’le birlikte kendi tepkilerini video olarak paylaşmalarına olarank tanıyacak. İşte detaylar.

Test ile Twitter kullanıcıları, tipik retweet veya Alıntı Tweet yerine “tepki içeren Alıntı Tweet” göndermeyi tercih edebilecek. Şirketin açıklamasına göre “Tweet Alımları” bir fotoğraf ya da video olarak ayarlanabilecek.Konsept, Twitter’ın kısa ömürlü Filolar özelliğindekiyle aynı. Kullanıcıların tweet’lerini tam ekran formatında kendi yorumlarıyla paylaşmalarını sağlayan bir özelli şeklinde olacak. Tabii ki, filolar özelliği hiçbir zaman gerçek anlamda ilgi görmemişti. Ardından şirket, lansmanından bir aydan kısa bir süre sonra bu özelliği geri çekti. Fleets’in aksine, bu tepki videoları, diğer tweetler gibi ana zaman çizelgesinde görünecek, ancak videolar tipik retweetlerden belirgin şekilde farklı görünecek.

Twitter, TikTok tarzı videolar test ediyor

Ancak bu “tweet yanıtları”, genellikle başka bir kullanıcının klibini içeren TikTok tarzı tepki videolarına benziyor. Twitter geçmişte bu tür etkileşimleri teşvik etmese de, şirket daha fazla içerik oluşturucu dostu özellikler oluşturmak için adımlar atıyor, bu nedenle bu tür deneyleri görmek şaşırtıcı değil.

Alıntı Tweet’ler, esasında Twitter’ın çok onaylamadığı zorbalığa sebep olan içeriklerden oluşuyor. Bu nedenle yeni özelliğin de problem yaratması olası olabilir.

Google, Windows ve Android entegrasyonunu geliştirmek için çalışıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir