Twitter, ‘Süper Takipler’i ‘Abonelikler’ olarak değiştiriyor

Twitter, Microsoft'u veri kullanım politikasını ihlal etmekle suçluyor

Twitter bünyesinde değişiklik üzerine değişiklik yapıyor. Şimdi ise Süper Takipler, Abonelikler olarak değişti. İşte tüm detaylar.

Platformda para kazanmak isteyen Twitter içerik oluşturucuları, artık Süper Takiplere değil Aboneliklere yönelecek. Twitter, içerik oluşturucuların özel tweet’ler için ücret almalarının bir yolu olarak ilk olarak 2021’de Süper Takipleri tanıttı. Musk’a göre artık abonelikler, uzun biçimli içerikleri ve “saatler süren videoları” da içerecek. Ancak programın detayları, Süper Takipler’e kıyasla büyük ölçüde değişmemiş gibi görünüyor. İçerik oluşturucular, Twitter Alanlarında yalnızca abonelere özel sohbetler ve ücretli aboneler için özel rozetler dahil olmak üzere bir takım farklı yolla para kazanabilir.

Twitter, 'Süper Takipler'i 'Abonelikler' olarak değiştiriyor

Yeni Hyundai KONA

Musk platformun CEO’luğundan vazgeçmişti, yaşanan tüm aksaklıklarla birlikte platformda ciddi sorunlar da meydana geldi. O günden beri sosyal medya devi platformunda değişiklikler yapmaya başladı. Süper Takipler, Musk Twitter’ı devralmadan önce bile hiçbir zaman fazla ilgi görmedi. Hala da talep görmeyen hizmet ile ilgili değişimler başladı.  Sosyal medya devi “önümüzdeki 12 ay boyunca” içerik oluşturucuların Aboneliklerden elde ettiği kazançlardan ek bir kesinti almayacağını söyledi. Bunun yerine, içerik oluşturucular kazançlarının yüzde 70’ini mobilden ve yaklaşık yüzde 92’sini web tabanlı aboneliklerden alabilecekler. Şirket kısa süre sonra daha fazla değişim yapabilir. Platform üzerindeki değişimler hız kesmeden devam edecek. Güncellemeler ile birlikte daha fazla yeniliğin de gelmesi bekleniyor.

OnlyFans yeni içeriklerle zenginleşiyor! Artık sadece porno içerikleri yok!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir