Twitter şifresi nasıl kırılır? (Programsız çalıştırma)

Elon Musk, Apple'ın Twitter'ı App Store'dan "kaldırmakla tehdit ettiğini" iddia etti

Elon Musk tarafından satın alınan Twitter artık güvenlik önlemlerine daha fazla önem veriyor. Peki çaldırdığınız bir hesabın şifresi nasıl geri alınır? Bunun için çeşitli yol ve yöntemler var mı? İşte konu ile ilgili tüm detaylar.

Twitter şifresi nasıl kırılır? (Programsız çalıştırma) Sosyal medya denilince genel olarak akla birkaç isim geliyor. Nitekim Twitter da bu isimler arasında. İnsanların sınırlı sayıda karakterler seslerini duyurmaya çalıştığı Twitter, içerik ve kullanım alanı bakımından diğer sosyal medya kanallarından farklı bir noktada yer alıyor.

Twitter maliyet düşürme önlemlerini abarttı

İnsanlar Twitter’ı genel olarak belli başlı olaylarda seslerini duyurmak için kullanıyorlar. Çoğu zaman Twitter üzerinden yürütülen sosyal kampanyalar da hedefine ulaşıyor.

Özellikle de belli bir sayının üzerinde takipçiniz varsa, yazdığınız iletiler çok daha değerli oluyor. Peki o kadar zaman harcayıp, takipçi kastığınız hesabınızın çalınma ihtimali var mı? Twitter şifre kırma 2021 yazımızda genel olarak bu soruya yanıt arayacağız.

Twitter şifresi nasıl kırılır? (Programsız çalıştırma)

Genel olarak Twitter’da hesap çalma işlemleri o kadar kolay olmuyor. Malum son dönemde pek çok sosyal medya devi hesapları 2 faktörlü koruma ile savunuyor. Dolayısıyla hem hesap çalma, hem de çalınan hesabı geri almak eskisi kadar kolay değil.

twitter

Peki ya hesabınızda 2 faktörlü koruma açık değilse? İşte o zaman hesabınız tehlikede olabilir. Çünkü Twitter şifre kırma 2022 unsurları ile hesabınızın ele geçirilmesi mümkün.

2 faktörlü korumaya sahip olmayan hesaplarda şifre kırma işlemi bir şekilde yapılabiliyor. Genel anlamda yardımcı program kullanılarak, kırılacak hesaba düzenli saldırılar yapılıyor. Sonuç olarak çeşitli kombinasyonlar denenerek hesap kırılabiliyor.

Nitekim bu tarz programları internette aratarak bulmanız da mümkün.

Twitter şifresi nasıl kırılır? (Programsız çalıştırma)

Peki hesabınızı korumak için yapmanız gerekenler neler? Az önce de belirttiğimiz üzere 2 faktörlü koruma seçeneğini açık hale getirmeniz gerekiyor. Bu sayede şifreniz kırılsa dahi telefonunuza gelen kod girilmeden hesabınıza erişilemiyor.

Elon Musk, Twitter Blue'nun 29 Kasım'da geri geleceğini söyledi

Elbette bunun da çeşitli riskleri mevcut. Örneğin hattınızın başına bir şey geldiğinde hesabınızı geri almak için hayli çaba sarf etmeniz gerekebiliyor. Fakat bu hesabınızın başkasının eline geçmesinden çok daha iyi.

Sonuç olarak Twitter hesap çalma gibi işlemlerden korunmak sizin elinizde. Yapmanız gereken tek şey sosyal medya sitelerinin sizlere sunduğu ekstra güvenlik faktörlerini işleme sokmak.

Netflix yeni stüdyosunda bir PC oyunu üzerinde çalışıyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir