Ana Sayfa Genel Twitter katili idam edilecek!

Twitter katili idam edilecek!

Japonya’da uzun süredir yargılanmaya devam eden Twitter katili için karar sonunda açıklandı. İşte konunun detayları.

Artık insanlar pek çok işini internet üzerinden halledebiliyor. Fakat interneti kullanmanın çok farklı metotları da var. Bunlardan birisi de sosyalleşmek. Dışarı çıkmadan sosyalleşmenin mümkün olmadığını düşünüyorsanız, fazlasıyla yanılıyorsunuz demektir.

Fakat internet üzerinden sosyalleşmek de bazen çok kötü sonuçlara neden olabiliyor. Aynı Japonya’da olduğu gibi.

Japonya’da yaşayan bir Twitter kullanıcısı Takahiro Shiraishi geçtiğimiz yıllarda 9 kişiyi öldürmek suçundan yargılanmaya başlamıştı. Shiraishi’yi diğer katillerden ayıran özelliği ise kurbanlarını Twitter üzerinden seçiyor olması.

Shiraishi Twitter üzerinden intihara meyilli kadınları bularak onları öldürmekle suçlandı. Japon vatandaşı olan Shiraishi kurbanlarını önce evine götürüp tecavüz ediyor, ardından da öldürüyordu.

Twitter katili ölümle cezalandırıldı

Hayli uzun bir süredir yargılanan Twitter katilinin kararı 27. duruşma sonunda açıklandı. Hakimler 9 kişiyi öldüren suçlunun idam edilmesine karar verdiler.

Shiraishi ise kararı normal karşıladı. Çünkü daha önceki duruşmalarda kendisi de bu işin çok uzadığını ve gerekirse idam cezasıyla cezalandırılması gerektiğini ifade etmişti.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Psikopat katil, öldürdüğü kurbanlarının kafa tası kemiklerini de evinde saklıyormuş. Yani neresinden bakarsanız bakın bu adam normal değil. Cinayet işleme yönteminden tutun da cinayet sonrasındaki hareketlerine kadar akli dengesi yerinde olmayan insanın tavırları mevcut. İşin garip yanı ise Shiraishi ve avukatlarının suçlamaları kabul etmemesi. Çünkü kurbanlar intihara meyilli olduklarından Shiraishi bir nevi onlara yardım etmiş sayılıyormuş. Neyse ki Japonya’da adalet bu şekilde işlemiyor.

Koronavirüste koku kaybı en çok hangi maddelerde oluyor?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting