Ana SayfaGenelTwitter istenmeyen takipçileri kaldırma aracını web uygulamasına getirdi

Twitter istenmeyen takipçileri kaldırma aracını web uygulamasına getirdi

Tüm Twitter kullanıcıları artık bir takipçiyi engellemek zorunda kalmadan kaldırabilir. Şirket bu seçeneği geçen ay test etmeye başladı ve bugünden itibaren herkes özelliğe erişebilecek. İşte detaylar.

Artık Twitter kullanıcıları diledikleri kişiyi engellemeye gerek kalmadan takipçilerinden çıkarabilecekler. Bunu yapmak için: Takipçi listenize gidip söz konusu kullanıcının yanındaki üç noktalı menüyü tıklayıp “Bu takipçiyi kaldır” seçeneğini seçmeniz yeterli olacak. Bu özellik, Twitter’ın platformdaki tacizi azaltma çabalarının bir parçası. Daha önce kullanıcılar takip edilmek istemedikleri kişileri engellemek zorunda kalıyordu. Artık gelişmiş özellikle basit bir işlemle söz konusu kişileri takipten çıkarabileceksiniz. Uygulama özelliği ilk olarak iOS ve Android için sundu ancak şimdi özellik web kullanıcıları için de gelmiş durumda.

Twitter istenmeyen takipçileri kaldırma aracını web uygulamasına getirdi

Bu yöntem ile dilediğiniz kişinin sizi takip etmesini engelleyebileceksiniz. Ancak bunu yaptığınızda bu kişiler yine “herkese açık” tweetlerinizi görmeye devam edecek. Bunun da olmasını istemiyorsanız söz konusu kullanıcıları engellemek ya da hesabınızı gizli yapmanız gerekecek. Twitter ayrıca “potansiyel olarak zararlı dil” kullanan hesapları otomatik olarak engelleyen bir Güvenlik Modunu test ediyor. Şirket ayrıca yanıtları filtrelemek ve sınırlamak için daha fazla yol arıyor. Görünüşe göre şirket tacizle mücadele çabalarını daha büyük bir öncelik haline getiriyor gibi görünüyor. Şirketin gösterdiği çabalar ne kadar işe yarayacak bekleyip göreceğiz.

Facebook sigara kadar zararlı açıklaması yapıldı: Bu laflar kavgada söylenmez

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU