Twitter, hassas gönderiler için yeni bir ayar test ediyor

Twitter, hassas gönderiler için yeni bir ayar test ediyor

Twitter, kullanıcıların platform üzerinden paylaştıkları resim ve videolara tek seferlik içerik uyarıları eklemesine olanak tanıyan bir özelliği test ediyor. İşte detaylar.

Şirket Salı günü testi duyurdu ve “bazı kullanıcılar” için mevcut olduğunu belirtti. Özelliğe erişiminiz varsa, resim düzenleme arayüzünde, bir tweet’e bir fotoğraf eklediğinizde fotoğrafın sağ alt kısmında görünen üç nokta simgesine dokunarak erişebileceğiniz yeni bir bayrak simgesi göreceksiniz. Mevcut yinelemesinde çıplaklık, şiddet ve diğer hassas içerikler için uyarılar ekleyebilirsiniz. Uygulamaya hassas bir şey paylaştığınızı söylediğinizde Twitter’ın bir resme eklediği “Tweet yazarı bu tweet’i hassas içerik gösteriyor olarak işaretledi” uyarısını gösterecek.

Twitter, hassas gönderiler için yeni bir ayar test ediyor

Şirketin özellik hakkında daha fazla bilgi paylaşıp paylaşmayacağını görmek için Twitter’a soru yöneltildi. Söz konusu test özelliği, şirketin özel görüntülerin ve videoların izinsiz paylaşılmasını yasaklamasından bir hafta sonra geldi. Bu son özellik, Twitter kullanıcılarının takipçilerini yanlışlıkla kendilerini üzebilecek veya izlemesi zor olabilecek içeriğe maruz bırakmaktan korumalarına yardımcı olacak. Platform son dönemlerde bazı değişimlerden geçiyor diyebiliriz. Geçtiğimiz günlerde izinsiz kullanılan içerikleri banlamaya yarayan yeni bir özelliği daha duyuran şirket platformunda bir çok yeniliğe gidiyor. Sosyal medya platformları arasındaki rekabet göz önünde bulundurulduğunda Twitter’ın da kendini yenilemesi pek şaşılacak bir şey değil diyebiliriz. Yeni yıla yaklaştığımız bu dönemde daha bir çok yeni güncelleme görebiliriz.

Monster Pusat Virtual 7.1 RGB Gaming Headset Lite oyuncu kulaklığı