Facebook Messenger kids yeni özelliklerle geliyor

Facebook Messenger Kids

Meta şirketi tarafından henüz yeni geliştirilen Facebook Messenger Kids bazı ilginç özellikler alıyor. Bu özelliklerle birlikte kullanımı daha kolay hale gelmesi bekleniyor. Hadi gelin Facebook tarafından çocuklar için özel olarak geliştirilen bu uygulamanın detaylarına birlikte bakalım.

Facebook Messenger Kids uzun bir süredir kullanımda değil. Henüz yeni bir uygulama olması onun daha çok yol gitmesi gerektiğini gösteriyor. Bu platform çocuklar için yeni özellikler alarak iddialı olduğunu göstermiş oldu. Bu özelliklerden ilki karanlık mod. Yeni gelecek olan güncelleme ile birlikte uygulamanın karanlık mod desteği alması bekleniyor.

Çocukların göz sağlığını bozmamak için karanlık moda büyük ihtiyaç var. Bu nedenle Facebook önemli bir hamle yapmış gibi görünüyor. Ayrıca bu platform 13 yaş altı kullanıcılara yönelik olduğu için güvenlik büyük bir öneme sahip. Ebeveynlerin kişileri yönetmesi ve mesajları görmesi gibi birçok güvenlik detayı bu uygulamada yer alıyor.

Facebook Messenger kids daha güvenli olacak

Platforma gelecek olan bir diğer yeni özellik sesli mesajlar için efekt sistemi olacak. Robot, hayalet, goril, fare ve deniz kabuğu gibi sesli mesajlara efektler geliyor. Böylece çocuklar çok daha eğlenceli bir şekilde platformu kullanabilecek. Bu uygulama App Store üzerinden iPhone ve iPad için kullanıma uygun.

Facebook Messenger Kids

Ortaya çıkan son detaylara göre şirket bu uygulamaya özel bazı içerikler hazırlıyor. Daha şimdiden kimi içerik üreticileri ile anlaşmalar yapıldı bile. Böylece çocuklar için büyük bir dünya oluşturulmak isteniyor. Her ne kadar bu tür görsel güncellemeler önemli olsa bile aileler işin güvenlik boyutuna daha fazla önem gösteriyor. Facebook Messenger Kids güvenliği koruduğuna inanıyor.

Facebook Messenger yeni özelliği büyük kolaylık sağlayacak

Facebook her ne kadar bu konuda önlemler alsa bile yine de veri gizliliği akıllarda soru işareti olmaya devam ediyor. Peki sizce çocuklar için özel üretilen bu tür platformlar güvenliği sağlıyor mu? Yorumlar bölümünden fikirlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir