Twitter yöneticileri, ödenmemiş ücretler nedeniyle şirkete dava açtı

Twitter Dogecoin ile tekrar gündemde

Twitter, ödenmemiş faturalar nedeniyle bir dava daha ile karşı karşıya. İlk olarak The New York Times tarafından bildirildiği üzere, üç eski yönetici Pazartesi günü şirkete dava açtı. İşte tüm detaylar.

Eski CEO Parag Agrawal, eski CFO Ned Segal ve eski baş hukuk görevlisi Vijaya Gadde, Delaware Chancery Mahkemesi’ne yapılan bir şikayette, Twitter şirketinin kendilerine geri ödenmemiş yasal ücretler için 1 milyon dolardan fazla borcu olduğunu iddia etti. Elon Musk, geçen sonbaharda şirketin kontrolünü ele geçirdikten sonra üç yöneticiyi de kovdu. Eski yöneticiler, platformun gönderdikleri mektupları aylarca görmezden geldiğini iddia ediyorlar. Şikayete göre, sosyal medya devi nihayet geçen ay mektupları kabul etti, ancak başka pek bir şey yapmadı. Pazartesi günü itibariyle, üçlü hala şirketin ücretleri geri ödemesini bekliyordu.

Twitter Dogecoin ile tekrar gündemde

Yeni Hyundai KONA

Eski yöneticiler, hissedar davalarına ve ABD Adalet Bakanlığı’nın dahil olduğu biri de dahil olmak üzere çeşitli hükümet soruşturmalarına yanıt olarak yasal ücretlere maruz kaldıklarını söylüyorlar. Şikayet, federal yetkililerin geçen Temmuz ayında Agrawal ve Segal’e talep göndermeye başladığını belirtiyor. Ardından, geçen yılın sonlarında Adalet Bakanlığı, sosyal medya devine yönelik çok sayıda soruşturmayı görüşmek üzere Agrawal ve Segal’in avukatlarıyla temasa geçti. CNN’in belirttiği gibi, Adalet Bakanlığı daha önce Twitter’a yönelik bir soruşturmayı açıklamadı.

Dava, Twitter’ın devam eden mali zorluklarını vurguluyor. Geçen yılın sonunda Twitter’ın San Francisco’daki genel merkezinin bulunduğu binanın sahibi, şirkete kirayı ödemediği için dava açmıştı.

Xiaomi 13 Ultra, Galaxy S23 Ultra katili olacak! Tasarımı ortaya koyan görseller sızdırıldı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir