Ana SayfaGenelTweet düzenleme özelliği nasıl çalışıyor?

Tweet düzenleme özelliği nasıl çalışıyor?

Twitter, bir süredir üzerinde çalıştığı ve kullanıcılarının merakla beklediği tweet düzenleme aracını kullanıma sunduğunu duyurdu.

Tweet düzenleme özelliği nasıl çalışıyor? Twitter her ne kadar son bir yıldır Elon Musk ile birlikte anılır olsa da, sürecin mahkeme koridorlarına taşınması sonrasında yeniden kendi işlerine odaklanmaya başlamış gibi görünüyor. Bu kapsamda uzun bir süredir üzerinde çalıştığı yeni özelliğini resmen kullanıma sunan sosyal medya devi, gelecek ilk geri bildirimleri merakla beklemeye başladı.

Twitter, TikTok tarzı videoları benimsiyor

Twitter tarafından atılan “Merhaba, bu düzenleme tuşlarının iyi bir şekilde çalışıp çalışmadığının kontrolüdür. İşlerin nasıl gittiğini size de bildireceğiz.” şeklindeki açıklamayı kapsayan tweete baktığımız zaman, ilgili paylaşımın hemen altında bir kalem işaretinin olduğunu ve yanında son düzenleme saatinin yer aldığını görüyoruz.

Twitter GIF'lere yeni bir özellik ekliyor

Tweet düzenleme özelliği nasıl çalışıyor?

İşin en güzel tarafı ise, bu kalem işaretine tıklanıldığı zaman, tweet’in önceki sürümlerini de görmüş olacağız. Yani kullanıcılar bir şey söyleyip sonra bunun tersini iddia eder şekilde tweetlerini güncellediklerinde, “ben öyle bir şey söylemedim” diyemeyecekler. Bu da, tweet düzenleme aracının temel amacının yazım yanlışlarının düzeltilmesi olduğunu gösteriyor. Ayrıca bu düzenleme özelliğinin yalnızca 30 dakika boyunca geçerli olacağını ve bu süre zarfında en fazla 5 kere düzenleme yapılabileceğini de hatırlatalım.

Twitter ve Elon Musk ilk duruşmalarını 19 Temmuz'da yapacak

Son olarak, eğer bu özelliği kullanabilmek için hemen hatalı bir tweet paylaşmak niyetindeyseniz bunu yapmamanızı öneririz. Çünkü tweet düzenleme özelliği şu an için yalnızca Twitter’ın ücretli abonelik sistemi olan Twitter Blue için kullanılabiliyor ve bu abonelik sistemi de şu an için ülkemizde kullanımda değil.

Meta ekonomik kriz için yeni formüller arıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting