Türkiye’de en çok satan hafif ticari araç markaları – 2019 Ekim

hafif ticari

#İŞBİRLİĞİ

Yerli üretim araçlara düşük faizli kredi fırsatı, hafif ticari satışlarını arttırdı. İşte en çok satan hafif ticari araç markaları.

Geçtiğimiz Eylül ayının sonlarına doğru açıklanan ve Ekim ile birlikte yürürlüğe giren yerli üretim otomobil ve hafif ticari araçlara 0.49 – 0.69 faizli kredi fırsatı satışları arttırdı. Otomobil tarafında, üreticilerin yaptığı zamlardan ötürü, yerli otomobillerin satışları geçtiğimiz ayın gerisinde kaldı.

Fakat ticari araçlar tarafına baktığımızda, ülkemizde üretilen hafif ticari araçların satışlarında önemli bir artış olduğunu görüyoruz.

Ford yine geçtiğimiz aylarda da olduğu gib en çok hafif ticari araç satan marka olurken, ithal tarafta ise Vokswagen‘in rakiplerinin hayli önünde olduğu göze çarpıyor.

Dip not olarak hatırlatalım. Yerli üretim otomobillerde geçerli olan düşük oranlı kredi fırsatının Aralık ayına kadar devam etmesi planlanıyor. Elbette bu kampanyanın uzatılma ihtimali de mevcut.

Bir önceki ayın satışlarına göz atmak için tıklayın

Şimdi lafı daha fazla uzatmadan sizleri en çok satan hafif ticari araçlar listemiz ile başbaşa bırakalım. (Diğer markaları görüntülemek için alt kısımdan sayfayı değiştiriniz)

En çok satan hafif ticari araçlar

FORD

en çok satan hafif ticari araç markaları

Yerli: 2703
İthal: 176
Toplam: 2879