Ana Sayfa Akıllı Telefon Türkiye yine WhatsApp kullanmaya başladı

Türkiye yine WhatsApp kullanmaya başladı

WhatsApp’a olan sinirimiz çabuk geçti. Türkiye WhatsApp protestosunu erken bitirmişe benziyor. İşte konu ile ilgili detaylar.

Hatırlanacağı üzere WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesi nedeniyle diğer mesajlaşma uygulamalarına toplu bir göç başlamıştı. Bu süreçte başta Telegram olmak üzere, Signal ve Bip kullananların sayısı da önemli ölçüde artmıştı.

Fakat WhatsApp’ın yeni kullanıcı sözleşmesini Mayıs ayına ertelemesiyle birlikte işler değişti. WhatsApp’ı silen pek çok kişi bu uygulamayı tekrardan yükleyip kullanmaya başladı. Google Play’de son 1 ay içerisinde en çok indirilen mesajlaşma uygulaması yine WhatsApp oldu.

Elbette bu durumda WhatsApp’ı anlık bir gaza gelme ile silenlerin sayısı da önemli bir rol oynuyor. Diğer mesajlaşma uygulamalarında aradıkları kişileri bulamayanlar ister istemez tekrardan WhatsApp yüklüyorlar.

Türkiye yine WhatsApp kullanmaya başladı

Peki bu durum nereye kadar devam edecek? Açık konuşmak gerekirse Mayıs ayına kadar durumun bu şekilde devam edeceğini söyleyebiliriz. Şu anda pek çok kişinin telefonunda hem WhatsApp, hem Telegram hem de farklı mesajlaşma uygulamaları bulunuyor.

Muhtemelen Mayıs ayı geldiğinde ve Facebook WhatsApp’ın yeni sözleşmesi ile ilgili nihai kararını açıkladığında Türkiye de ona göre safını belli edecektir.

WhatsApp’ı birden silip diğer uygulamalara geçmek ne yazık ki çok da kolay değil. Diğer uygulamalar daha iyi bir deneyim sunsa da konuşmak istediğimiz kişilerin bu uygulamayı kullanmıyor oluşları işleri biraz zorlaştırıyor.

Nokia 850TL’ye telefon satacak

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting