Ücretsiz hotspot için gerekli olan Turkcell Hızlı Giriş nedir?


Turkcell’in hotspot özelliğini ücretsiz olarak kullanmak için Hızlı Giriş kullanmak gerekiyor. Peki, Turkcell Hızlı Giriş özelliği nedir? Nasıl çalışır? İşte ücretsiz hotspot için gerekli olan Turkcell Hızlı Giriş özelliğinin detayları.

Turkcell uzun süredir konuşulan internet paylaşımı yani hotspot için ücret alacağı dedikodularına dün son noktayı koymuştu. Turkcell cephesinden gelen açıklamanın özetine göre; hotspot özelliği yine ücretsiz olacak ancak internetin paylaşıma açıldığı cihazda Hızlı Giriş ile kimlik doğrulamanız gerekecek. Doğrulama yapmadığınız durumda 2 GB için ayda 9 TL ödeme yapmanız gerekecek.

Turkcell internet paylaşımı için açıklama yaptı!

Turkcell’in söylediğine göre; bu özellik yoğun talep (?) üzerine geliştirilmiş. Müşterilerinin güvenliği için böyle bir çözüm sunduğunu belirten Turkcell, bu uygulamaya Ocak ayında geçecek. Peki, interneti ücretsiz olarak paylaşmak için gerekli olan Turkcell Hızlı Giriş nedir?

Turkcell Hızlı Giriş nedir? Nasıl kullanılır?

Hızlı Giriş, cep telefonu numarası aracılığıyla sağlanan müşteri kimlik doğrulama servisidir. Bu servis telefon özelliğine bakılmaksızın tüm Android, iOS, Windows Mobile ve diğer işletim sistemi olmayan telefonlarda bile çalışıyor. SMS tabanlı çalışan Hızlı Giriş; Dünya Operatörler Birliği tarafından sağlanan Mobile Connect servisiyle uyumlu ve uluslararası bir çözüm.

Hızlı Giriş için buraya tıklayabilir ve daha sonra GSM numaranızı girebilirsiniz. Bu işlemi yaptıktan sonra hotspot özelliğini ücretsiz olarak kullanabilirsiniz. Eğer sürekli kullandığınız bir cihaza internetinizi açıyorsanız; oturum açma sırasında “Remember My Number” seçeneğini aktif hale getirmenizi tavsiye ediyoruz.

Turkcell Hızlı Giriş

Turkcell’in Hızlı Giriş sisteminin pratikte gayet başarılı bir şekilde çalıştığını söyleyebiliriz. Güvenlik açısından bu tip bir atılım yapan Turkcell, kişisel erişim noktasını yanlışlıkla açmış ve şifresini 1234567 gibi zayıf yapan kişilerin, internetlerini istekleri dışında paylaştırmalarının önüne geçecek.


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin