Turkcell internet paylaşımı için açıklama yaptı!

internet paylaşımı

Turkcell internet paylaşımı için bugün açıklama yaptı. Peki, Turkcell hotspot özelliği için müşterilerinden 9 TL talep edecek mi? İşte merakla beklenen Turkcell’in açıklaması!

Uzun bir süredir teknoloji gündemini Turkcell’in telefonun özelliği olan internet paylaşımı/hotspot/kişisel erişim noktasını ücretli yapacağı ile çalkalanmıştı. Hatta bu söylentilerden sonra Vodafone cephesinden açıklama gelmiş ve ücret talep etmeyeceklerini açıklamışlardı.

Vodafone internet paylaşımı için ücret almayacak!

Bugün ise Turkcell cephesinden bir açıklama geldi. Peki, Turkcell hotspot için kullanıcılarından ücret talep edecek mi?

İşte Turkcell’in internet paylaşımı hakkındaki açıklaması

“Turkcell’liler Hızlı Giriş ile internetlerini ücretsiz olarak paylaşmaya devam edecek Turkcell olarak öncelikli amacımız müşterilerimizin değişen kullanım alışkanlıklanı ile aynı doğrultuda gelişen yeni taleplerine uygun çözümler üretebilmek.

Son dönemde müşterilerimizin yoğun şekilde, “Kişisel Erişim Noktası/ Hotspot özelliğini kullanırken, yetkisiz internet paylaşımı sonucu istenmeyen güvenlik sorunlan yaşanmasını engelleyen bir seçenek talep etmeleri üzerine, 15 Ocak’tan itibaren yeni bir uygulamayı hayata geçiriyoruz.

Turkcell Hızlı Giriş ile interneti paylaşmak ücretsiz!

Bu amaçla mobil uygulama ve web sitelerine yapılan üye girişlerini sadece telefon numarası kullanarak daha hızlı ve güvenli hale getiren “Hızlı Giriş’ teknolojisi üzerinden “Kişisel Erişim Noktası/Hotspot yapma özelliği sayesinde, müşterilerimiz güvenli bir şekilde kişisel internetlerini paylaşmaya devam edebilecekler.

Bunun için müşterilerin internetlerini paylaşırken açılacak sayfaya Hızlı Giriş teknolojisi üzerinden giriş yapmaları yeterli olacak. Bu şekilde giriş yapacak müşterilerimiz paketlerindeki interneti hiçbir ücret ödemeden, herhangi cihaz sinin olmadan güvenli bir şekilde paylaşabilecekler.

Hotspot’la farklı cihazlarla yaptıkları internet paylaşımı sonucu tarifelerindeki internetin takip ve kontrol edemeyen, bunun sonucu olarak beklemedikleri fatura bedelleriyle karşılaşan müşterilerimiz de bulunuyor.

Hızlı Giriş yapmayan 9 TL ödeyecek!

Bu müşterilerimizin sorununu gidermek amacıyla Hızlı Giriş üzerinden giriş yapılmadan başka cihazlarla internet paylaşımı yapıldığında dünyadaki çeşitli internet paylaşım modellerindeki örneklerde görüldüğü gibi, ayılık 9 TLye mevcut tarifesindeki internetine ek olarak 2 GB’lık paylaşımlı internet paketi devreye girecek. Bu 2 GBlik ek paketin kullanım durumu Hesabım uygulaması üzerinden takip edilebilecek.

Turkcell internet paylaşımı

Aynca bu müşterilerimiz, 30 günlük süre içerisinde 2 GB’lık paylaşım internetleri sona erdikten sonra ek ücret ödemeden tarifelerindeki interneti paylaşmaya devam edebilecekler.

Ocak 2019 tarihinden geçerli olmak üzere hayatımıza girecek bu yenilikler sayesinde müşterilerimizin kişisel internetlerini paylaşırken ortaya çıkabilecek olası güvenlik risklerine karşı korunması ve mobil internet paylaşımlarını daha detaylı şekilde takip edebilmelerinin sağlanması amaçlanıyor.

Hotspot konusu da dahil olmak üzere müşterilerimizden gelebilecek her konudaki yeni öneri ve talepleri her zaman dikkate alarak, onların hayatını kolaylaştırmak için çalışmalarımızı aralıksız şekilde sürdüreceğiz.”


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin