Ana sayfa Genel Trump Facebook ve Twitter'ı Beyaz Saray'a çağırmadı

Trump Facebook ve Twitter’ı Beyaz Saray’a çağırmadı

Beyaz Saray önümüzdeki günlerde önemli bir sosyal medya buluşmasına tanık olacak ancak Trump Facebook ve Twitter yöneticilerini bu buluşmaya davet etmedi.

Trump Facebook ve Twitter sayesinde başkan oldu ama…

Organizasyonda sosyal medyanın gelişimi ve etkileri üzerine panel ve tartışmalar yapılacak. Bu panellerde ABD’nin üst düzey bürokratları ile teknoloji ve sosyal medya servislerinin yöneticileri yer alacak.

Fakat, organizasyona davetli sosyal medya servisleri incelendiğinde, Facebook ve Twitter şirketlerinden kimsenin olmadığı dikkat çekiyor.

Başkanlık seçim kampanyası sırasında Trump’ın seçimi kaybetmesi için açıkça kampanya düzenleyen ve propaganda yapan Facebook ve Twitter çalışanları nedeniyle Trump’ın bu iki servise bilenmiş olduğu da sır değil.

Trump yönetimi de bu toplantının amacının, “Sosyal medyanın demokrasinin sağ kanadına katkılarını tartışmak” olduğunu vurguluyorlar. Dolayısıyla, sağı değil solu desteklediğini ilan etmiş Facebook ve Twitter yöneticilerinin toplantılara davet edilmemesinin normal olduğu görülüyor.

Google Maps hız ölçmeye başlıyor

 

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Google Stadia Türkiye’de başarılı olabilir mi?

Google’ın kısa süre önce belli ülkelerde kullanıma sunduğu Stadia ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte Google Stadia için olası Türkiye senaryoları. Teknoloji ve yazılım dünyasının önde...

Son Haberler