Zuckerberg Trump ile ne konuştu


Facebook’un kurucusu ve CEO’su Mark Zuckerberg Trump ile sürpriz bir görüşme yaptı. Trump’la konuşmak için Beyaz Saray’a giden Zuckerberg, ne konuşmuş olabilir?

Zuckerberg Trump ile anlaşmaya mı çalışıyor?

Beyaz saraydan ve Facebook’tan yapılan duyuruya göre Zuckerberg, ABD Başkanı ile internetin gelcekteki reglasyonları hakkında görüştü. Ancak bu görüşmenin sadece internet regülasyonları ile kısıtlı olup olmadığı bilinmiyor.

Yaklaşan seçimler nedeniyle Trump’ın internetten kendine yapılacak algı saldırıları konusunda endişeli olduğu biliniyor. Bu nedenle de hükumetin son dönemde sosyal medya servisleri üzerinde baskısı arttı. Anti tekel soruşturmaları, mahremiyet soruşturmaları ve vergi cezaları gibi sebeplerle sıkıştırılan Facebook’un da Trump ile barış yapmaktan başka çaresi kalmadığını gördüğü düşünülüyor.

Ticaret bakanlığı kısa süre önce kullanıcıların mahrem verilerini saklamakta yetersiz kaldığı için Facebook’a 5 milyar dolarlık ceza kesmişti. Bu toplantıda, Zuckerberg’ün devamı gelmesi beklenen bu milyar dolarlık cezaları engellemeye çalıştığı tahmin ediliyor.

iOS’te zararlı yazılım sayısı artıyor!


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin