Ana SayfaGenelToyota batarya teknolojisi için harekete geçti

Toyota batarya teknolojisi için harekete geçti

Otomobil dünyasının en önemli markalarından biri olan Toyota, hem ülkesi Japonya’da hem de Amerika Birleşik Devletleri’nde batarya üretimini amaçlayan devasa tesisler kuracak.

Toyota batarya teknolojisi için harekete geçti. Tüm dünya günden güne elektrikli araçlara olan ilgisini arttırmaya devam ediyor. En büyük ve en bilindik otomobil markaları tarafından peşi sıra açıklanan yeni yatırım kararları, elektrikli otomobillerin genel otomotiv pazarını sanılandan çok daha erken bir zamanda ele geçirebileceğini gösteriyor.

Toyota Mirai, 600 km'den fazla menzil ile piyasaya sürüldü

Geçtiğimiz günlerde Honda tarafından açıklanan yeni batarya tesislerinin kurulumu haberinin ardından bugün bir diğer Japon otomotiv devi olan Toyota’da benzer bir kararını paylaştı. Şirket yetkilileri tarafından yapılan açıklamalara göre, 3,1 milyar dolarlık kısmı Japonya’da, 2,5 milyar dolarlık kısmı ise Amerika Birleşik Devletleri’nde yapılacak olan yeni yatırım sayesinde, iki bölgede de son teknoloji batarya üretim tesisleri kurulacak.

Toyota Corolla fiyatlarına Kasım zammı

Toyota batarya teknolojisi için harekete geçti

Toplam değeri neredeyse 6 milyar dolara yaklaşan bu yatırımlar sayesinde bir taraftan tüm dünya genelinde üretilen Toyota marka elektrikli araçların batarya ihtiyacını karşılamak isteyen şirket, diğer bir taraftan ise çalışanlarını yeni teknolojinin gereklikleri ve gelişimi konusunda eğitecek.

Ünlü otomobil markası Türkiye’de üretime ara veriyor

Öte yandan Toyota’nın tam elektrikli araç konusunda şu an için rakiplerinden bir adım geride olduğunu da hatırlatalım. Öyle ki, otomotiv devinin şu ana kadar piyasaya sürebildiği bir adet tam elektrikli otomobil modeli mevcut o da Toyota bZ4X. Ancak şirketin önümüzdeki aylarda bu portföyünü geliştireceği ve yıl bitmeden en az 1 adet tam elektrikli aracı daha satışa sunacağı ifade ediliyor.

Elon Musk Twitter arasındaki savaş iyice kızışıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting