Ana SayfaAkıllı SaatApple Watch 8 Pro fiyatı kafaları karıştırdı: iPhone 13’den bile pahalı

Apple Watch 8 Pro fiyatı kafaları karıştırdı: iPhone 13’den bile pahalı

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın bir süredir üzerinde çalıştığı ve nihayet önümüzdeki hafta kanlı canlı ortaya çıkacak olan Apple Watch 8 Pro’nun fiyatı belli olmuş olabilir.

Apple Watch 8 Pro fiyatı kafaları karıştırdı: iPhone 13’den bile pahalı! Apple, neredeyse her gün bir şekilde adından bahsettiren bir firma. Ancak bu daha hiçbir şey çünkü Eylül ayı Amerikalı teknoloji devinin ayı ve beklenen o tarih geldikten sonra Apple’dan başka hiçbir şey konuşmayacağız. Ne zaman mı? Tabi ki 7 Eylül.

Apple Watch Series 8 özellikleri

Amerikalı teknoloji devi tarafından yakın bir zaman önce yapılan duyuruyla Far Out adı verilen tanıtım organizasyonunun 7 Eylül tarihinde yapılacağı açıklanmıştı. Bilindiği üzere şirketin bu lansmanda başta yeni iPhone serisi olmak üzere pek çok cihazı tanıtması bekleniyor ki bu cihazlardan biri de Apple Watch 8 Pro olacak.

Apple, Apple Watch Series 6 resmi programından çıkardı

İlk defa bir akıllı saat serisinde Pro ismini kullanacak olan şirket, bu durumun hakkını verebilmek için yeni giyilebilir cihazını premium özelliklerle donatıyor. Ancak bu yeniliklerin bazıları kullanıcıların hoşuna gitmeyebilir. Örneğin 47mm’lik kasasıyla, ki bu da yaklaşık 1,99 inçlik bir ekran manasına geliyor, karşımıza çıkacak olan Apple Watch 8 Pro, alışılmışın dışında bir hareketle yalnızca bu boyuta sahip olacak. Yani Apple Watch 8 Pro’nun ya 47mm’lik kasasını alırsınız ya da almazsınız.

Apple watch 7

Apple Watch 8 Pro fiyatı kafaları karıştırdı

Öte yandan kasa boyutunun değişmesi ve benzersizleşmesi bu akıllı saate başta Apple Watch Series 7’den geçecekler olmak üzere tüm akıllı saat kullanıcılarına artı bir maliyet getirebilir çünkü iddialara göre Apple Watch 8 Pro, önceki akıllı saatlerin kordonlarını desteklemeyecek.

Son olarak Apple’a yakınlığıyla bilinen ünlü analiz Mark Gurman tarafından yapılan açıklamalara göre, Amerikalı teknoloji devi bu yeni akıllı saat modeli için kafasındaki fiyatı 1.000 dolar olarak belirlemiş ki bu ülkemiz için vergiler hariç bile 18.000-TL’nin üzerinde bir tutara tekabül ediyor. Eğer vergileri de dahil ederken bu saatin fiyatının 25.000-TL’yi bulması işten bile değil ki o zaman bunun anlamı da Apple Watch Pro, iPhone 13’den daha pahalı olacak demektir.

BTC fiyatı 20 bin doların üzerinde kalabilecek mi?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting