Total War Three Kingdoms ertelendi

Total War Three Kingdoms

Gerçek zamanlı strateji oyunu denildiğinde akla gelen ilk isimlerden biri olan Total War, yakında serinin yeni oyunuyla bizlerle beraber olacak. Fakat Total War Three Kingdoms, beklenenden biraz daha geç çıkacak.

Oyun dünyasının en köklü serilerinden biri olan Total War, yakında yeni oyunuyla PC’lerimize konuk olacak. Gerçek zamanlı strateji oyunları söz konusu olduğunda, akla gelen ilk serilerden biri olan Total War, gerçeği aratmayan savaş sahneleriyle oyun severlerin takdirini toplamıştı. Uzun süredir geliştirme aşamasında bulunan Total War Three Kingdoms ile bu savaş sahnelerinin daha da gerçekçi bir hal alacağı konuşuluyordu.

Total War Three Kingdoms başka bahara kaldı

Sega ve Creative Assembly işbirliği ile geliştirilen yapım, uzun bir süredir gelişim aşamasındaydı. Geliştirici ekip kısa süre önce yaptığı açıklamada herşeyin yolunda gittiğini ve oyunun büyük bir ihtimalle 2018 Sonbahar’ında çıkacağını belirtmişti.

Fakat geçtiğimiz gün gelen bir haber, Total War Three Kingdoms’u büyük bir sabırsızlıkla bekleyen oyun severleri üzdü. Sega’dan yapılan açıklamada, oyunun 2019 ilkbaharına ertelendiği belirtildi. Yani kabataslak konuşmak gerekirse, 6 aylık bir gecikmenin olacağını söyleyebiliriz.

Creative Assembly ya da Sega, bu ertelemenin sebebine ilişkin bir açıklamada bulunmadı. Fakat yaşanan gecikmenin, oyunun geliştirme aşamasında karşılaşılan teknik sorunlardan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Sonuç olarak yarım yamalak bir oyun çıkartmaktansa, tam anlamıyla tamamlanmış bir oyun çıkartmak çok daha mantıklı olacaktır.

FIFA Mobile için Dünya Kupası güncellemesi yayınlandı


YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin