Ana SayfaAkıllı TelefonTokyo Game Show beklenen ilgiyi görmedi

Tokyo Game Show beklenen ilgiyi görmedi

Her yıl düzenli olarak Japonya’da gerçekleşen büyük oyun etkinliği Tokyo Game Show, bu sene beklenen ilgiyi göremedi. İşte detaylar.

Oyun sektörünün hızlı bir büyüme içerisinde olduğu inkar edilemez bir gerçek. Keza bu durum büyük film yapımcıları tarafından bile kabul edilmiş durumda. Örneğin Warner Bros. gibi film endüstrisinin dev isimleri, oyun sektöründe daha fazla para olduğunu dile getiriyorlar. Son senelerdeki oyun satış rakamlarını göz önüne aldığımızda bu ısrarlarında pek de haksız sayılmazlar.

Oyun pazarındaki bu ivme, oyunlarla ilgili olan etkinliklerin sayısını da arttırmış durumda. Fakat globale hitap eden organizasyonların sayısı hala bir eldeki parmak sayısını geçmiyor. Bu sayılı organizasyonlardan birisi de 1996’dan beri her yıl düzenli olarak Japonya’da gerçekleşen Tokyo Game Show.

Bu sene de 21-24 Eylül arasında gerçekleşen etkinlik, yine binlerce kişiyi ağırladı. Fakat Tokyo Games Show, E3 ve Gamescom’un aksine bu yılı ekside kapadı. E3 ve Gamescom ziyaretçi rekoru kırarken, Tokyo Game Show ise son iki senenin bile altında bir ziyaretçi sayısına sahipti.

Açıklanan verilere göre, bu seneki Tokyo Game Show’u 254.311 kişi ziyaret etti. Muhtemelen bu durumun temel nedeni, TGS’nin biraz daha bölgesel bir etkinlik olmasından kaynaklanıyordur. Zira Almanya’da gerçekleşen Gamescom’a 100 üzerinde ülkeden ziyaretçi katılmıştı. Muhtemelen TGS’de ülke bazlı bu rakam çok daha düşük seviyelerdedir.

Bu arada dip not olarak belirtelim. TGS’deki rekor 271.224 kişi ile 2016 yılına ait.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU