Ana SayfaGenelTMSC yonga seti üretiminde rekabete hazırlanıyor

TMSC yonga seti üretiminde rekabete hazırlanıyor

Dünyanın en büyük yarı iletken üreticisi TSMC’ye, Amerika Birleşik Devletleri ve Japonya’dan rakip geliyor. Ancak rakip herhangi bir şirket değil doğrudan bu iki ülke olabilir!

TMSC yonga seti üretiminde rekabete hazırlanıyor. Son yılların en dikkat çeken şirketlerinden biri olan TSMC, yarı iletken üretiminde dünyanın tartışmasız bir numaralı ismi. Apple’dan AMD’ye birçok önemli müşterisi bulunan TSMC, bu sayede pazarın çok büyük bir kısmını da elinde bulunduruyor. Ancak bu durum çok uzun sürmeyebilir.

tsmc

Özellikle pandemi döneminde gelirlerini katlayan TSMC, üst üste açıkladığı rekor kazançlarla dünyanın devlerinin ilgisini çekmişti. Ancak anlaşılan yarı iletkenlerle tek ilgilenenler büyük şirketler değilmiş. Gelen en son bilgilere göre Amerika Birleşik Devletleri ile Japonya yarı iletken üretimi için kolları sıvadı.

4nm Snapdragon 895 serisi üretimi, Samsung ve TSMC arasında bölünecek

TMSC yonga seti üretiminde rekabete hazırlanıyor

Üstelik bu iki ülke, ortak olarak yeni bir şirket kurabilir ve bu şirket üzerinden Tayvanlı yarı iletken üreticisine rakip olabilir. Dahası, sızdırılan ilk bilgilere göre, kurulması düşünülen yeni şirketin ilk icraati 2nm sürecine geçmek olacak. Tabi bu teknolojiye erişebilmek için iki ülkenin kendilerine 2025 yılına kadar vakit tanımış durumdalar.

TSMC, Japonya'da ilk çip fabrikasını kurma planlarını duyurdu

Öte yandan bugün gelen bir başka habere göreyse de, TSMC ürünlerine kısa bir zaman içerisinde zam yapacak. Tayvanlı şirket, maliyetlerin artmasını bahane göstererek bu kararı alırken, müşterileri için tek kötü sürprizi de bu değil. TSMC, bundan sonraki ödeme sürelerini de neredeyse yarı yarıya düşürüyor. Tam da Amerika ve Japonya’da, ünlü Tayvanlı şirkete rakip çıkartma planları yapılırken, TSMC’nin bu hamlesi kendisi için kötü bir zamanlama olabilir.

Twitch, yayıncılarına daha fazla para kazandıracak!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting