TikTok yapay zeka için önemli adımlar atıyor

tiktok

Yapay zeka çılgınlığı son hızıyla devam ediyor. Bu konuda rakiplerinden geride kalmak istemeyen TikTok, yapay zekayı oldukça ilginç bir şekilde kullanacak.

TikTok yapay zeka için önemli adımlar atıyor. Son yıllarda yapay zeka dünya genelinde oldukça popüler hale geldi ve her şirket ürünlerinde bunu nasıl kullanabileceklerine dair arayış içinde. Microsoft, son olarak arama motoru Bing’e OpenAI’nin ChatGPT’sini entegre etti. Snapchat de geri kalmadı ve kullanıcılar arasında karışık tepkilere neden olan My AI adını verdiği bir özellik piyasaya sürdü. TikTok da yapay zekayı platformunda uygulama konusunda kararlı bir şekilde çalışıyor ve son gelişmeler doğrultusunda, yapay zeka tarafından oluşturulan profil fotoğrafları oluşturacak bir özellik üzerinde çalıştığı bildirildi.

TikTok bir yasak ile daha karşı karşıya

Sosyal medya danışmanı Matt Navarra, geliştirilen yeni özelliğin görüntüleri ve videolarını paylaştı. Yapay zeka tarafından oluşturulan avatarlar, Prisma Labs’in Lensa uygulaması tarafından üretilenlere benziyor.

TikTok bilim ve teknolojiye adanmış bir akış başlattı

TikTok yapay zeka için önemli adımlar atıyor

Navarra, yapay zeka tarafından oluşturulmuş bir avatar oluşturmak için kullanıcıların kendilerine ait üç ile on arasında fotoğraf yüklemeleri ve daha sonra farklı stiller arasından seçim yapmaları gerektiğini belirtiyor. Bunun ardından, araç fotoğrafları oluşturacak ve bunları profil fotoğrafınız olarak kullanmak veya TikTok sayfanıza göndermek için indirebileceksiniz. Navarra tarafından paylaşılan avatar örnekleri oldukça iyi görünüyor ve seçim yapabileceğiniz geniş bir yelpazede seçenek sunuyorlar.

TikTok’un, Generative AI avatar özelliğini içerebilecek bir abonelik hizmeti geliştirdiğine dair ipuçları da var. Navarra, abonelik teklifinin bir parçası olarak ‘Plus’ ile bir referansa rastladı ve bu, SnapChat+’a benziyor gibi görünüyor. SnapChat+ ise, kimseye şans vermeden yeni özellikleri kullanıma açan Snapchat mobil uygulamasının ücretli bir abonelik hizmetidir. TikTok yapay zeka için önemli adımlar atıyor

Simpsons yıldızı serinin ne zaman biteceğini açıkladı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir