TikTok Facebook ve Instagam’ı da solladı

TikTok bazı içerikler için ödeme talep edebilir

Şu sıralar gençler arasındaki en popüler sosyal medya uygulamasının TikTok olduğunu söyleyebiliriz. Bu platform genel olarak tepki çeken paylaşımların adresi olsa da şu anda Facebook ve Instagram’ın pabucunu dama atmış durumda. İşte detaylar.

TikTok Facebook ve Instagam’ı da solladı. Sosyal medya kavramının ağırlıklı olarak Facebook ile başladığını söylemek sanırım çok da büyük bir yanlış olmayacaktır. Facebook ilk duyulduğunda insanların eski okul arkadaşlarını bulmaya yönelik bir mecra olarak ünlenmişti.

tiktok

Fakat sonrasında Facebook çok farklı bir konuma yükseldi. Bir dönem aşırı popüler olan Facebook, günümüzde ise uygulamalara giriş yapmak için kullanılan bir kimlik kartından öte bir şey değil.

Özellikle Z nesli Facebook’u neredeyse hiç kullanmıyor. Hatta son raporlar da bunu doğrular nitelikte.

TikTok, hesapları etiketlerini daha fazla ülkeye genişletiyor

TikTok Facebook ve Instagam’ı da solladı

Mobil uygulamalar tarafında da Facebook gözden düşmüş durumda. Kısa bir süre öncesine kadar en çok indirilen sosyal medya uygulaması olan Facebook bu unvanını TikTok’a kaptırdı.

Çıktığı ilk dönemde ülkemiz de dahil pek çok bölgede alay konusu olan TikTok’un bu kadar kısa süre içerisinde nasıl bu denli popüler olduğu ise ayrı bir merak konusu.

TikTok, hesapları etiketlerini daha fazla ülkeye genişletiyor

Yine de bazı analizler TikTok kullanıcılarının çok büyük bir çoğunluğunun sadece izleyici olduğunu gözler önüne seriyor. Yani TikTok uygulamasını indirenlerin önemli bir bölümü bu uygulamayı sadece yapılan paylaşımları izlemek için indiriyorlar. Paylaşımda bulunanlar ise genel olarak 20 yaş altı kullanıcılar. En azından istatistikler öyle diyor. TikTok Facebook ve Instagam’ı da solladı.

Uber Taksi şimdi Adana’da


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir