Ana Sayfa Genel The Outer Worlds Nintendo Switch inceleme

The Outer Worlds Nintendo Switch inceleme

Obsidian’ın yeni RPG/FPS oyunu The Outer Worlds Nintendo Switch’e de geldi. Peki, oyunun Switch sürümü bizlere neler sunuyor?

Oyun dünyasında uzun zamandır RPG/FPS türünde oyun göremiyorduk. Bu alanda eline su dökülemeyecek firmalar arasında yer alan Obsidian, uzun süren sessizliğini bozmuş ve karşımıza The Outer Worlds ile çıkmıştı. PC PlayStation 4 ve Xbox One için çıkışını gerçekleştiren oyun şimdi Nintendo Switch’e de geldi. Peki, oyunun Switch sürümü bizlere neler sunuyor? Gelin hep birlikte oyuna yakından bir göz atalım.

Xenoblade Chronicles: Definitive Edition inceleme

Alternatif bir evrende geçen oyun 1901 yılında Amerikan Başkanı William McKinley’in suikaste uğramadığı zamanı ele alıyor. McKinley’in hayatta olduğu bu senaryoda 1901 yılından itibaren hükümetler yerlerini büyük firmalara bırakıyor. Hal böyle olunca oyunun geçtiği 2355 yılına kadar olayların ardı arkası kesilmiyor. Kıyamet sonrası senaryoları seven oyuncuları kendine çeken oyun, özellikle RPG öğeleri ile bu türü sevenlerin çok hoşuna gidecek. Oyuna başladığınızda Hope adı verilen bir uzay gemisinde olduğunuzu fark ediyorsunuz. Buradaki eğiticileri geçtikten sonra gezegeni keşfetmeye başlıyorsunuz.

The Outer Worlds

Obisidan’ın daha önceki oyunu olan Fallout New Vegas’a yapısı ve atmosferi ile çok benzeyen oyun Nintendo Switch’te oyunculara her yerde oynama imkanı sunuyor. Oyunu el modunda oynarken bazen FPS dropların yaşandığını söylemeden geçemeyeceğim. Ancak bu denli büyük çaplı bir oyunun Switch’te oynanabiliyor olması büyük bir başarı diyebilirim.

The Outer Worlds

Oyunu oynarken gerek atmosferi gerekse RPG öğelerinin bol olmasından dolayı grafik ve FPS dropları pek umursamıyorsunuz diyebiliriz. Oyuna kendinizi kaptırdığınızda grafikler de pek göze batmıyor. Özellikle el modunda oynarken grafikler gerçekten Switch’in gücüne göre çok güzel görünüyor diyebilirim.

Pokemon Sword incelemesi

Kıyamet sonrası oyun sevenler ve sürekli dışarda oyun oynayacak vakit bulan oyuncular için The Outer Worlds bulunmaz nimet diyebiliriz. eShop üzerinden satın alabileceğiniz oyunu kutulu yani fiziki olarak da satın alıp oynayabilirsiniz.

The Outer Worlds

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting