Gollum’un yapımcısı özür diledi ve yamaların geleceğini duyurdu

123 58

The Lord of the Rings Gollum sonunda çıktı ancak büyük hayal kırıklığı yaşattı. İnceleme puanları oldukça düşük, yapılan yorumlar kötü. Oyuncular ise teknik sorunlardan ve oynanıştan şikayetçi. Yapımcı Daedalic Entertainment, Gollum için özür diledi ve güncellemelerin yolda olduğunu söyledi.

The Lord of the Rings Gollum bu senenin en kötü oyunu unvanını şimdiden aldı diyebiliriz. Uzun zamandır geliştirme aşamasında olan yapım incelemelerde çakıldı. Steam’de yapılan değerlendirmelerin çoğunluğu olumsuz. Metacritic’te ise PC sürümü ortalama 41, PS5 sürümü de ortalama 36 puana sahip. Daedalic Entertainment’tan oyunla ilgili açıklama geldi.

Daedalic yaptığı açıklamada, “Bir oyunun başarısının oyuncuların memnuniyetine bağlı olduğunu biliyoruz. Geri bildirimler bizim için çok önemli. Oyunculardan gelen eleştirileri ve önerilerin hepsini değerlendiriyoruz. Geliştirici ekibimiz hataları gidermek için özenle çalışıyor. Oyunun tam potansiyelini keyifle çıkarmaya yönelik güncellemeler sunacağız” dedi. Bununla birlikte oyunculardan da özür diledi.

The Lord of the Rings Gollum

The Lord of the Rings Gollum, 2019 Mart ayında açıklanmıştı ve 2021’de çıkması bekleniyordu. Fakat Nacon’la yapılan anlaşma sonrası oyun 2022’ye ertelendi. Gollum’un resmi Twitter sayfasında, oyunun hedeflenen çıkış tarihi 1 Eylül 2022 olarak duyuruldu. Nintendo Switch sürümünün de 30 Kasım 2022’de piyasaya sürüleceği belirtildi. Fakat Temmuz ayında geliştiriciler birkaç aylık daha zamana ihtiyaçları olduğunu açıklayarak, oyunu 2023’e erteledi.

Gollum’un hikayesine gelecek olursak, yapım Gollum’un Yüzük Kardeşliği’nin ilk bölümlerinde perde arkasında neler yaşadığını anlatıyor. Güç Yüzüğü’nü, Bilbo Baggins’e kaptıran Gollum, Dumanlı Dağlar’dan ayrılıp, Büyük Korku Ormanı’na tehlikeli bir yolculuk yapmaya karar veriyor. Oyuncular da bu yolculukta Gollum’u kontrol ederek, neler olduğunu öğreniyorlar.

iQOO Neo 8 ve Neo 8 Pro piyasaya sürüldü


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir