Ana SayfaGundemTesla yeni bir cinsel taciz davasıyla uğraşıyor!

Tesla yeni bir cinsel taciz davasıyla uğraşıyor!

Reuters ve Business Insider tarafından hazırlanan raporlara göre, bir ay içinde ikinci bir Tesla çalışanı işyerinde cinsel taciz iddiasıyla dava açtı. Görünüşe göre Tesla’nın başı davalardan kurtulmuyor. İşte detaylar.

Tesla montaj hattı işçisi olan Erica Cloud, çalıştığı fabrikada “sürekli ve yaygın” cinsel tacize uğradığını iddia ederek Kaliforniya Alameda İlçe Yüksek Mahkemesine dava açtı. Reuters’dan gelen bir rapora göre söz konusu davada menajerinin kendisine sarılıp masaj yaptığı ve menajerinin kaba ve cinsel söylemlerine maruz kaldığı iddia ediliyor. Ayrıca Erica Cloud Tesla’yı işyerinde olası cinsel tacizi ele almak için yeterince şey yapmamakla suçluyor.

Tesla yeni bir dava ile uğraşıyor!

Cloud’un yöneticilerinin, konuyu insan kaynaklarına getirmesinin ardından ona karşı misilleme yaptığı iddia ediliyor. Tesla’nın bu aralar başı cinsel taciz davalarından kurtulamıyor. Şirket “yaygın cinsel taciz” ile suçlanıyor. Daha önce de bir çalışan olan Barraza’nın davasında, işyerinde uygunsuz bir şekilde dokunulduğu, çağrıldığı ve cinsel yorumlara maruz kaldığı iddia edilmişti. Ayrıca yöneticilerinin tacizden haberdar olduğunu ve aynı tür davranışlarda bulunduğunu iddia ediyor. Ekim ayında Tesla’ya Fremont fabrikasındaki başka bir olayla bağlantılı olarak 137 milyon dolar ödemesi emredildi. Şirkette siyahi eski bir asansör operatörü olan Owen Diaz, ırksal taciz ve ayrımcılığa maruz kaldığını söyledi. Tesla çalışanları daha sonra Fremont fabrikasında ırkçılık iddiasıyla toplu dava açtı.

Bill Gates Metaverse açıklaması yaptı: Beklenenden daha erken olacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting