Tesla yeni batarya teknolojisi geç çıkacak! Elon Musk kızgın

Tesla araçları aniden hızlanarak

Elektrikli araçlarıyla çok ciddi bir dikkat çekmeyi başaran Tesla, yeni batarya teknolojisi konusunda ne yazık ki zor günler yaşıyor. Uzun bir süre önce tanıtımı yapılan Battery Day (Batarya Günü) etkinliği ertelendi ve şirket yeni batarya tanıtımını sonraya bıraktı. İşte merak ettiğiniz tüm detaylar.

Tesla yeni batarya teknolojisi dünya genelinde çok büyük bir ihtiyaç. Hem cihazların ve araçların kullanım ömrünü artırmak hem de çok daha uzak mesafelere gidebilmek için bu teknoloji oldukça kritik görünüyor. Bildiğiniz üzere neredeyse her iki haftada bir yeni batarya teknolojisi haberleri geliyor. Her ne kadar bazı okuyucular tarafından bezdirici olarak görülse bile, bu tür yeni batarya teknolojileri her şeyi kökünden değiştirebilir.

Tesla batarya teknolojisi kullanım tasarrufu sağlayacak

Çin’de Model 3 versiyonlu arabalarda veya 2021 yılının başlarında diğer marketlerde görülebilecek Tesla’nın yeni araç bataryaları, büyük bir değişim yaratacaktı. Özellikle de araçların kullanım ömrünü artırması bakımından büyük umut vaat ediyordu.

Tesla yeni batarya teknolojisi

Milyon millik” batarya olarak adlandırılan yeni batarya sistemi ile birlikte araçlar çok daha uzun bir süre tek şarjla gidebilecek. Ayrıca içerisinde çok az miktarda kobalt olması ayrı bir önem taşıyor. Şirketin bu yeni batarya teknolojisi batarya günleri etkinliğinde sunulacak. Ancak salgın nedeniyle bu yapılamadı.

2.200 TL’lik amiral gemisi Realme X3 tanıtıldı!

Elon Musk koronavirüs salgınına en fazla kızgınlık duyan kişiler arasında yer alıyor. Özellikle de salgının daha fazla yayılmasını engellemek için alınan önlemlere karşı çıkmasıyla da biliniyor. Fakat bu sefer Musk bile etkinliği durdurmak zorunda kaldı. Ağustos ayı içerisinde muhtemelen bu etkinlik canlı yayın olarak yapılacak. Sizce yeni batarya teknolojisi ile birlikte ne tür avantajlar sağlanabilir? Fikirlerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir