Ana SayfaGenelTesla Hollywood'da arabalı sinema açıyor

Tesla Hollywood’da arabalı sinema açıyor

Tesla, Hollywood’da eski usul bir arabalı sinema, bir restoran ve bir şarj istasyonunu bir araya getirecek bir mekan açmaya hazırlanıyor.

Aklına gelen her fikri hayata geçirmeye çalışmasıyla tanınan Elon Musk, bir restoran ve sinema işletmecisi olma hayalini de gerçeğe dönüştürmek üzere. Musk’ın kurucusu ve CEO’su olduğu Tesla, Hollywood’da eski usul bir arabalı sinema, bir restoran ve bir şarj istasyonunu bir araya getirecek bir mekan açmaya hazırlanıyor.

Elon Musk, 2018’de attığı bir tweet’te insanların elektrikli otomobillerini şarj ederken bir şeyler yiyebilmelerini sağlamak için paten kayma yeri de olan bir restoran açmak istediğini söylemişti. Görünen o ki Musk’ın bu dileği geç de olsa gerçek olacak. Electreck’in haberine göre Tesla, Hollywood’da sinema, restoran ve şarj istasyonunu bir araya getirecek mekanı için planlarını Los Angeles şehir yönetimine sundu. Şirketin sunduğu planlardaki şarj istasyonunda 29 araçlık yer bulunuyor.

tesla 2 1

Elektrikli otomobil üreticisi, araçlar şarj edilirken insanların keyifli bir zaman geçirebileceği bu mekanı 7 gün 24 saat açık tutmayı planlıyor. Şehir yönetimine sunulan planlar, iki katlı bu mekanın futuristik bir tasarıma sahip olacağını gösteriyor.

Bildiğiniz gibi pandemi döneminde özellikle de arabalı sinemalara olan ilgi artmış, kapalı bir sinema salonunda insanlarla yan yana oturmak istemeyen sinema severler, çareyi arabalı sinemalara araçlarıyla giderek açık havada film izlemede bulmuştu. Arabalı sinemalara olan ilginin yıllar sonra tekrar artmış olması, Musk’ın bir restoran açma planlarını da kolaylaştırmış gibi görünüyor.

Hollywood’da açılacak bu mekanın şirket için bir istisna mı olacağı yoksa şirketin diğer şehirlerde de benzer mekanlar açıp açmayacağı merak konusu.

HTC’nin yeni akıllı telefonu ertelendi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting