Ana sayfa Genel Tesla 2019 yılının 3. çeyreğinde kar etti

Tesla 2019 yılının 3. çeyreğinde kar etti

Çılgın girişimleri ile tanınan Elon Musk tarafından kurulan Tesla 2019 yılını son derece canlı geçiriyor. Şirketin bundan kısa bir süre önce neredeyse batacak noktaya geldiğini söyleyebiliriz. İşte haberimizin detayları.

Tesla şirketi şu an için haftada yaklaşık 6.000 araç sevkiyatı gerçekleştiriyor. ABD’li kuruluş özelliklede Model 3 satışlarında güçlü bir performans sergilemesi ile biliniyor. Haziran-Eylül 2019 tarihleri arasında ise müşterilere 97.000 araç teslimi gerçekleştirildi.

Tesla 2019 yılından son derece umutlu

Her ne kadar Model 3 başarısını sergilemese bile Model S ve X gibi araçlarda iyi bir satış rakamı elde ediliyor. Bunun farkında olan şirket ağırlığını Model 3’ten yana kullanıyor.

2019 yılı ile ilgili 3. çeyrek finansal raporlarını açıklayan Tesla, 143 milyon dolar kar elde ettiğini belirtti. Yine aynı yılın ikinci çeyreğinde ise 408 milyon dolar zarar edilmişti. 1. çeyrekte bu rakamın çok daha kötü olduğunu söyleyebiliriz. Şu anda ise 143 milyon dolar kar elde eden ve kasasında 371 milyon dolar bulunan Tesla, son derece başarılı diyebiliriz.

Hatırlayacağınız üzere şirket düzenli olarak ortalama satış fiyatlarını düşürüyordu. Bununla doğru orantılı olarak satılan araç miktarında da artış gerçekleştirildi. Bu artışın yaklaşık olarak % 22.8 civarında olduğunu söyleyebiliriz. 10 yıl gibi bir sürede 500.000 otomobil üretmeyi hedefleyen Tesla, Çin’den gerekli lisansları almaya çalışıyor. Peki sizce Tesla ilerleyen dönemlerde kar oranını daha da artırabilir mi? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.

Tesla otopilot araç çağırma modu büyük ilgi görüyor

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

En çok like alan Instagram paylaşımları 2020

2020 yılında en çok like alan Instagram paylaşımları hangileri? İşte günümüzün en popüler sosyal medya kanalındaki, en popüler paylaşımlar. Son birkaç yıldır Instagram kullanıcılarının sayısı...

Son Haberler