Telegram son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi ekliyor

Telegram son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi ekliyor

Telegram, 2023’teki ilk güncellemesiyle, sizden farklı bir dil konuşabilen insanlarla iletişim kurmanızı kolaylaştırıyor. İşte tüm detaylar.

Bir dahaki sefere birisi size varsayılan dilinizden farklı bir dilde mesaj gönderdiğinde, arayüzün üst kısmında bir çeviri çubuğu göreceksiniz. Mesajlarını gerçek zamanlı olarak çevirmek için buna dokunmanız yeterli olacak. Premium aboneyseniz, gruplar ve kanallarla etkileşim kurarken de bu özelliğe erişebilirsiniz. Yeni özellik Telegram’dan da görebileceğiniz gibi, bir seyahat planlarken kullanışlı olabilir. Yerel halkın bahsettiği etkinlikleri ve yerleri görmek için ziyaret etmeyi planladığınız şehirdeki bir kanala katılmanız yeterli olacaktır. Premium’u denemek istiyorsanız Telegram, tam bir yıl taahhütte bulunursanız hizmet fiyatından yüzde 40’a varan tasarruf etmenizi sağlayan yeni bir yıllık ödeme seçeneği de sunuyor.

Telegram son güncellemesi, gerçek zamanlı mesaj çevirisi ekliyor

Ayrıca güncelleme, çıkartmaları ve emojileri profil resimlerine dönüştürmek için bir araç ekliyor. Bu özelliği kendiniz için kullanmanın yanı sıra, kişileriniz için profil resimleri ayarlayabilir veya önerebilirsiniz. Hepsinden iyisi, yalnızca Premium kullanıcılar tarafından değil, herkes tarafından kullanılabilir olmaları. Çıkartmalardan ve emojilerden bahsetmişken, Telegram, uygulamanın sunduğu baş döndürücü sayıda seçeneği kategoriler halinde düzenleyerek sıralamayı kolaylaştırdı. Aynı zamanda, bir avuç dolusu emojinin yeni etkileşimli versiyonları var ve şirket 10 yeni özel emoji paketi yayınladı. Mesajlaşma uygulamaları birbiri ile ciddi yarış içinde, bu kapsamda daha fazla özelliğin gelmesi olası.

Razer, yeni Viper Mini Signature Edition oyun faresini piyasaya sürüyor


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir