Tablet pazarında yeni lider kim olacak?

2020’nin en iyi oyun tablet modelleri

Son dönemde pandeminin de etkisiyle tablet satışları önemli ölçüde arttı. Peki tablet pazarında yeni lider kim olacak? İşte bu sorunun yanıtı.

Tablet pazarında kartlar yeniden dağıtılıyor. Malum tablet sektörü son birkaç yıl içerisinde büyük bir çöküş içerisindeydi. Fakat pandemi ile birlikte şartlar değişti. Uzaktan eğitim ve uzaktan çalışma modellerinin hit bir hale gelmesi, tablet pazarına verilen önemi arttırdı. Peki bu pazardaki yeni lider kim olacak.

Son yapılan analizlere göre Apple global anlamda pazar liderliğini sürdürürken Android tarafında farklı isimler ön plana çıkıyor. Özellikle de son dönemde ürettiği uygun fiyatı modellerle dikkat çeken Xiaomi’nin rakiplerine oranla bir tık olduğunu söyleyebiliriz.

Tablet pazarında yeni lider kim olacak?

Akıllı telefon pazarındaki en büyük isimlerden biri olan Xiaomi artık tablet pazarında da ağırlığını hissettirmeye başladı. Henüz ülkemizde Xiaomi logolu tabletler çok fazla yaygınlaşmamış olsa da özellikle Asya pazarında Çinli üreticinin tablet pazarında önemli bir paya eriştiğini biliyoruz.

Muhtemelen bu yılın ilerleyen zamanlarında Xiaomi Türkiye pazarındaki tablet sayısını da arttıracaktır. Keza Çinli üretici belli ürünleri ülkemize getirirken biraz çekingen davranıyor.

Bu durumun temel nedenlerinden birisi de Türkiye’de tablet kullanımının Avrupa ve Asya’ya oranla biraz düşük kalması. Fakat uzaktan eğiştim ve uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşmasıyla birlikte ülkemizdeki tablet pazarının da hareketlendiğini söyleyebiliriz.

Whatsapp uygulamasında engellendiğinizi nasıl anlarsınız?


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir