Switch kullanıcılarına kötü haber


Switch kullanıcılarına kötü haber geldi. Eğer Destiny 2’nin Nintendo Switch’e geleceğini düşünüyorsanız, bu gelişme sizi üzebilir.

Gerek satış başarılarıyla, gerek kendine özgü özel oyunlarıyla, gerekse özek aksesuarları ile gündeme gelen Switch, bazen kötü haberlerle de gündeme geliyor. Zira Nintendo’nun genel çizgisi doğrultusunda bir güce sahip olan konsol, hardcore denen AAA oyunlardan mahrum kalabiliyor. Bu bağlamda Switch kullanıcılarına kötü haber geldi. Bungie’den Mark Noseworthy, Destiny 2’nin Switch için çıkarmayı düşünmediklerini söyledi.

Noseworthy, “çevrimiçi oynanan bir oyunu, taşınabilir bir konsola getirmenin gerçekçi olmadığını düşünüyorum. Kendi Switch’imi seviyorum, Legend of Zelda: Breath of the Wild oyunum da var. O, inanılmaz. Fakat şartlar gereği kimseyi ‘bu, gelecek yıl dikkate alabileceğimiz bir şey’ gibi bir olasılıkla bırakmak istemiyorum. Şimdilik Switch için bir planımız yok.” açıklamasında bulundu.

Kendine has oyunları ile dikkat çeken Switch için kimin Destiny 2‘yi beklediğini merak ediyoruz. Zira Nintendo konsolu alanlar genel AAA oyunları yerine konsolun özel oyunlarını tercih ediyor. Yine de Destiny 2 gibi oldukça büyük boyutlarda, güçlü bir oyunun Switch’e geleceğini düşünenlerin, bu gelişmeye üzüleceğini tahmin ediyoruz.

Destiny 2’nin ilk oyunun aksine PC’ye geleceği kesinlik kazanmıştı. Oyun için ilk oynanış videosu da geçtiğimiz gün yayınlanmıştı. Videoyu izlemek için tıklayın.

Ayrıca oyun için Funko Pop figürler duyuruldu. Figürlere ilginiz varsa buraya tıklayın.

Switch için Destiny 2 olmasa da bir başka ciddi oyun geliyor. Ultra Street Fighter II The Final Challengers için tanıtım videosu yayınlandı. Videoyu izlemek için tıklayın.


Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git