Nintendo Switch Online Aralık oyunları açıklandı

Nintendo Switch Online Review Shot 10

Nintendo Switch Online abonelerine Aralık ayında hangi oyunların ücretsiz olarak sunulacağını açıkladı. İşte konu hakkındaki tüm detaylar.

Bilindiği üzere PS4, Xbox One ve Nintendo Switch üzerinde satın aldığınız bir oyunun online modunu oynayabilmek için bazı servislere abone olmanız gerekiyor. Örneğin PS4’te online oyun oynayabilmek için PSN, Xbox One’da Live Gold, Nintendo’da ise Switch Online aboneliğine ihtiyacınız var. İşin kötü yanı ise bu servislerin ücretli olması. Yani para verip satın aldığınız bir oyunun online modunda oynayabilmek için ayrıca bir de servis abonelik ücreti ödemeniz gerekiyor.

Bu durum oyun severler tarafından hoş karşılanmadığı için konsol üreticileri de servise abone olan oyun severlere her ay düzenli olarak bazı oyunları ücretsiz sunuyorlar. Abonelik süresince oyuncular bu oyunları deneyimleyebiliyorlar.

Nintendo’nun online servisinin fiyat anlamında Sony ve Microsoft’tan daha ucuz olduğu söylenebilir. Nintendo Switch Online servisine abone olanlar yıllık 20 dolar yani yaklaşık olarak 115TL ödüyorlar.

İşin kötü yanı ise Sony ve Microsoft konsol için çıkmış oyunları ücretsiz dağıtırken, Nintendo NES ve SNES oyunları veriyor. Yani Switch’te yıllar önce NES ve SNES için çıkmış oyunları oynuyorsunuz.

Bu durum bazı oyun severlerin hoşuna gitse de geniş bir kitle NES ve SNES oyunu yerine güncel Switch oyunlarının ücretsiz sunulmasını istiyor. Peki Aralık ayında sunulacak olan ücretsiz oyunlar hangileri? İşte tam liste.

switch

Super Nintendo Entertainment System
Star Fox 2
Super Punch-Out!!
Kirby Super Star
Breath of Fire II

Nintendo Entertainment System
Crystalis
Journey to Silius

Xbox Game Pass Aralık oyunları açıklandı


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir