Ana SayfaGenelSteam oyun fiyatları artmaya başladı

Steam oyun fiyatları artmaya başladı

Ülkemizi etkisi altına alan kur atakları, 7’den 70’e her üründe vatandaşa zam olarak geri dönerken, son haberler dalgaların oyuncuların güvenli limanı Steam’ı da vurduğunu gösterdi.

Steam oyun fiyatları artmaya başladı. Döviz kurundaki yükseliş, ülkemiz için en büyük problemlerden biri olarak görülüyor. Birçok gelişmekte olan ülkenin olduğu gibi, ithalatın çok önemli bir yere sahip olduğu Türkiye, her döviz artışının bedelini milyarlarca lira ile ödemek zorunda kalabiliyor.

Steam yaz indirimleri

Bakıldığı zaman geçtiğimiz senenin bugününde 8,52-TL civarı bir fiyattan değerlenen dolar kurunun bugünkü değeri ise 17,94-TL. Bakıldığında doların son bir senede iki katından fazla bir değere ulaşmış olması, birçok ürünün de zamlanmasına neden oldu. Ancak bugüne kadar Türk oyun piyasası için adeta fedakarlık yaparak oyun fiyatlarını arttırmayan Steam Türkiye, bu duruma daha fazla dayanamadı ve bugün itibariyle oyun fiyatlarında artışa gitmeye başladı.

Steam yaz indirimleri 2020

Steam oyun fiyatları artmaya başladı

Oyunseverlerin de fark edeceği üzere, zam şimdilik oyunların birçoğuna uygulanmış değil. Ancak bir kere güncellenmeye başlayan fiyatların tüm oyunları kapsayıncaya kadar durmayacağı düşünülüyor. Bu sebeple eğer bir oyun satın almak istiyorsanız, bunu ertelememenizde fayda var.

Steam yaz indirimleri 2020

Öte yandan Steam’in bu zamlarının yine de oyunların ABD ya da Avrupa satış fiyatlarının baz alınarak yapılmadığını da hatırlatalım. Yani örneğin Amerika Birleşik Devletleri’nde 60 dolar karşılığında satılan Marvel’s Spider-Man Remastered’ın fiyatı 499-TL olarak belirlenmiş. Dolar kuru dikkate alındığında 1.080-TL’ye yakın bir fiyattan satılması gereken oyunun, yine de 500-TL’ye satılması, Steam oyunlarının hala oldukça makul fiyatlardan satıldığını gösteriyor.

Elon Musk bu alışkanlığından kurtulmak istiyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting