Steam Deck’e Windows 11 kurma

Steam Deck

Valve’in geçtiğimiz yıl satışa sunduğu Steam Deck peynir ekmek gibi satmaya devam ediyor. Peki Steam Deck’e normal bir şekilde Windows kurabilir miyiz? İşte bu konu ile ilgili tüm detaylar.

Steam Deck’e Windows 11 kurma. Steam Deck’e Windows desteği geldi! Valve denildiğinde akla gelen ilk isim Steam olabilir. Ancak şirketin pek çok alanda onlarca farklı projesinin olduğu bunların en son örneğinin ise, yakın zamanda piyasaya sürülen Steam Deck konsolu olduğu bilinen bir durum.

Steam Deck 2

Yeni Hyundai KONA

Oyun dünyasının görülmemiş bir hızla büyüdüğü ve özellikle de ilginin ev tipi konsollardan akıllı telefonlara yöneldiği şu günlerde, durumdan istifade etmek ve pazardan pay kapmak isteyen Valve, bu amaçla Steam Deck adı verilen bir oyun konsolu tanıtmış ve geçtiğimiz ay da bu konsolu Amerika Birleşik Devletleri, Avrupa, Kanada ve Birleşik Krallıklar’da satışa sunmuştu.

Steam Deck ileri bir tarihe ertelendi

Steam Deck’e Windows 11 kurma

Her ne kadar şimdilik kısıtlı bir bölgede satışa sunulmuş olsa da, Steam Deck’in önümüzdeki günlerde dünyanın pek çok bölgesinde daha raflardaki yerini alması bekleniyor. Ancak bundan önce, dün itibariyle Valve’nin yaptığı bir açıklama, oyuncuları fazlasıyla mutlu etti.

steam deck

Şirketten yapılan açıklamaya göre, kutudan Linux tabanlı SteamOS işletim sistemi ile çıkan konsolun, Windows işletim sistemini de desteklediği öğrenildi. Her ne kadar kurulum aşamasında bir ön yükleme seçeneği olmasa da, kullanıcılar istemeleri halinde kendileri bu cihaza Windows 11’i yükleyebilecekler. Üstelik önümüzdeki günlerde yapılacak güncellemelerle birlikte bu cihazın Windows 12 işletim sistemini de destekler hale geleceği belirtiliyor.

Uzaylı olduklarını iddia eden insanlara psikolog yorumu!


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir