Steam Deck nihayet doğrudan satışa sunuldu

s6

Geçen yıl Valve, Steam Deck el konsolunu piyasaya sürerken, cihaz sadece ön rezervasyon kısmında kalmıştı. Bazı üretim sorunlarından dolayı da daha ilerisine geçilememişti.  

Şirket, daha önce yaptığı açıklamada Steam Deck için tedarik zinciri sorunları ve bileşen kıtlığı ile uğraştığını açıkladı, bu yüzden şirket ön rezervasyonlara dahi yetişilemediği için cihazın online satışta yer almayacağını açıklamıştı. Firma talebin çok yüksek olması durumunda “üretim, işleme ve nakliye bant genişliğinin hala sınırlı olduğunu” öne sürerek bazı ön siparişleri dahi geri çevirmişti.

Steam Deck

Steam Deck’in 64 GB eMMC için fiyatı 419 Euro olarak belirlenmiş durumda,  256GB SSD varyantı için 549 Euro olarak fiyatlandırılıyor. “En hızlı depolama” ve parlama önleyici kazınmış cam, özel bir taşıma çantası ve sanal klavye temasına sahip üst düzey model 679 € fiyat etiketine sahipEn uygun fiyatlı seçenek bu yılın sonlarında siparişler için geçerli olacak, son iki çeşidi satın alan kullanıcılar ise 1-2 hafta içinde konsollarını almaya başlayacaklar.

stea

Valve ayrıca üç USB 3.1 bağlantı noktası, bir HDMI 2.0 bağlantı noktası, bir DisplayPort 1.4 ve bir Gigabit Ethernet jakı içeren Steam Güverte Bağlantı İstasyonunu da piyasaya sürdü. Steam Deck’i iki harici ekrana ve diğer birçok Valve cihazına bağlamak için kullanılabilir ve aynı zamanda konsolu aynı anda şarj edebilir.

Xiaomi, operasyonları hakkında resmi açıklama yaptı