Ana SayfaGenelXiaomi, operasyonları hakkında resmi açıklama yaptı

Xiaomi, operasyonları hakkında resmi açıklama yaptı

Xiaomi, Hindistan’da yürüttüğü üretim faaliyetlerinde vergi kaçakçılığı suçlamaları ile karşı karşıya kalmıştı, bunun neticesinde gelişen olaylarda firmanın operasyonlarını Pakistan’a taşıdığı iddiaları gündeme gelmişti.

Daha önce Hindistan hükümeti Çinli teknoloji Xiaomi’nin yaklaşık 720 milyon değerindeki varlıklarına el koymuştu. Hükümet, “telif hakkı kılığında” bir şirket grubu varlığının da dahil olduğu iddia edilen üç yabancı kuruluşa yasadışı havale yapıldığını belirtti. Şirket, Hindistan yüksek mahkemesinde bu suçlamaları reddetti. Ancak bu mahkeme kararından bir gün sonra, markanın operasyonlarını Pakistan’dan Hindistan’a kaydırdığına dair bir söylenti ortaya çıktı.

Xiaomi

Ancak şimdi, Xiaomi Hindistan, haberin “tamamen yanlış ve temelsiz” olduğunu açıklayarak iddiaları yalanladı. Marka açıklamasına “Xiaomi Hindistan’a 2014’te girdi ve bir yıldan kısa bir süre içinde Make in India yolculuğumuza başladık. Akıllı telefonlarımızın yüzde 99’u ve TV’lerimizin yüzde 100’ü Hindistan’da üretiliyor. İtibarımızı yanlış ve yanlış iddialardan korumak için tüm önlemleri alacağız.” sözlerini ekledi.

Bu açıklama, resmi Hint biriminin Twitter hesabında paylaşıldı. 750 milyon dolar değerindeki varlıkların ele geçirilmesinden bu yana şirket, bu hareketin dünyanın en büyük ikinci akıllı telefon pazarındaki faaliyetlerini “etkili bir şekilde durdurduğunu” iddia etti. Ayrıca, Karnatake Yüksek Mahkemesi de soruşturma bitene kadar el koyma konusunda geri adım atmadı.

Türkiye’de teknoloji ürünleri ihracatı artarken ithalat azaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting