Ana Sayfa Genel Steam 2021 yılını rekorla karşıladı!

Steam 2021 yılını rekorla karşıladı!

PC oyunculuğunun can damarlarından biri olan Steam 2021 yılını rekorla karşıladı. İşte konu ile ilgili detaylar.

Bilindiği üzere bu seneki yılbaşı kutlamaları Türkiye’de olduğu gibi dünyanın büyük bir bölümünde de hayli sönük geçti. Pek çok ülkede sokağa çıkma yasakları ilan edilirken insanlar yılbaşı kutlamalarını evlerinde yapmak zorunda kaldı.

Hatta bazı ülkelerde evlerde yapılacak kutlamalara bile kısıtlama getirildi. Avrupa’daki pek çok ülke ise evlerdeki kutlamalara kişi kısıtlaması getirdi. Hal böyle olunca insanlar da yılbaşı tatilinde kendilerini oyuna verdi.

Nitekim Steam’in yeni yılı rekorla karşılamış olması da bu durumun en net örneği.

Bu sene yılbaşı tatilinin hafta sonu ile birleşmesi sokağa çıkma yasağının da uzamasına neden oldu. Yasak süresi uzayında insanlar da kendisini oyuna verdi.

Steam yaz indirimleri

Steam 2021 yılında ilk rekorunu kırdı

Valve’den yapılan açıklamada 2 Ocak‘ta 25.415.080 kullanıcı aynı anda Steam’de çevrimiçiydi. Steam’de en çok oynanan oyunlar anlık olarak sırasıyla Counter-Strike: Global Offensive, Dota 2, Cyberpunk 2077, Rust, Team Fortress 2, Grand Theft Auto V, Source SDK Base 2013 Multiplayer, Stardew Valley, Rocket League ve ARK: Survival Evolved.

Bu istatistikler basit bir şekilde Steam’in 2021’i rekorla karşıladığını bize haber veriyor. Şimdiye kadar Steam 25 milyon aktif oyuncuyu bir arada görmemişti. Pandemi sayesinde bu rekor da gelmiş oldu. Zaten pandeminin yaradığı tek sektörün de oyun sektörü olduğunu söylemek pek de yanlış olmayacaktır.

2021 yeni batarya teknolojileri bakın hangileri olacak?

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

EN ÇOK OKUNANLAR

1,897BeğenenlerBeğen
1,001TakipçilerTakip Et
13,900AbonelerAbone

DOSYA KONUSU

Hosting