Ana SayfaGenelStarman Roadster güneş sistemindeki ilk turunu tamamlamak üzere

Starman Roadster güneş sistemindeki ilk turunu tamamlamak üzere

Elon Musk’ın Mars’a göndermek istediği ancak Mars’ı ıskalayan spor otomobili Starman Roadster, sonsuza kadar dönüp duracağı güneş sistemi turunun ilkini tamamladı.

Starman Roadster de nedir?

Binlerce yıl sonra, torunlarınız uzay yolculuğu yapmaya kalkarsa ve karşılarına üstü açık kırmızı bir spor arabanın içinde uçan bir astronot maketi çıkarsa, önceden uyarın panik yapmasınlar. Bu bir şaka değil. Elon Musk’ın efsaneye dönüşen beceriksiliğinin ürünü, bir Tesla otomobil.

Musk, SpaceX’in reklamını yapmak için SpaceX roketleriyle Mars’a bir Tesla  Roadster göndermek isterken hesap hatası nedeniyle aracın Mars’ı ıskalayacağı kesinleşmişti.

Şimdi Mars’ı ıskalayan o kırmızı Roadster, Güneş’in etrafından döndü ve dünyaya yaklaşıyor. 2020 yılında Dünya’nın yakınından geçecek olan Roadster böylece güneş sistemindeki ilk turunu tamamlamış olacak. Ardından da sonsuza kadar, bir asteroid gibi güneş sisteminde dönmeye devam edecek.

Facebook film reklamlarıyla arkadaşları davet edebileceğiz

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting