Ana sayfa Akıllı Telefon Galaxy Note 10 uçuk Türkiye fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Galaxy Note 10 uçuk Türkiye fiyatı ile başarılı olabilir mi?

Açıklanan Türkiye fiyatı ile tepki toplayan Galaxy Note 10 ve Note 10 Plus ülkemizde başarılı olabilecek mi? İşte bu sorunun yanıtı.

Hali hazırda akıllı telefon pazarının lider ismi konumunda yer alan Samsung, geçtiğimiz gün yeni amiral gemisi modelleri ile teknoloji tutkunlarının karşısına çıktı. Güney Koreli şirket beklenildiği üzere unpacked etkinliğinde 2 yeni Note modeli tanıttı.

Samsung özellikle Türkiye kanadında oldukça istikrarlı bir çizgiye sahipti. Son dönemde katı fiyat politikasından da ödün veren Güney Koreli şirket, S10 ve S10+ modelini beklenenin de altında bir fiyatla satışa sunmuştu.

Note 10+ ve iPhone XS Max karşılaştırması için tıklayın

Hal böyle olunca yeni Note modellerinde de fiyat beklentisi maksimum 9000TL civarındaydı. Fakat Samsung Türkiye beklenmedik bir şekilde fiyatları uçurdu.

Galaxy Note 10 Türkiye fiyatı 9899TL olarak açıklanırken, Note 10 Plus için de 11.399 TL gibi uçuk bir meblağ talep edildi.

Dolayısıyla bu fiyatlar ülkemizdeki teknoloji severlerden tepki topladı. Zira bu paralardan çok daha azına alınabilecek tonla Android telefon mevcut.

Peki Samsung Türkiye açıkladığı bu uçuk fiyatlarla ülkemizde başarılı olabilir mi? İşte bu sorunun yanıtını arayacağız.

Samsung’un bu fiyatlarla işi zor

Herşeyden önce dürüst olmamız gerekiyor. Türkiye’de bir telefon için 5000TL üzeri para verebilecek kişi sayısı hayli sınırlı. Tam olarak da bu sebepten ötürü Xiaomi, Huawei ve Oppo gibi markalar Türkiye pazarında çok hızlı yükseliyorlar. Çünkü bu üreticilerin hepsi agrasif bir fiyat politikasına sahip.

Örneğin Huawei’nin kamerasıyla harikalar yaratan amiral gemisi modelini şu anda 7000TL civarında bir fiyata satın alabilirsiniz. Ya da Xiaomi’nin üst segment modeline 5000TL civarında bir ücret ödeyerek sahip olabilirsiniz.

Söz konusu orta segment olduğunda da 1500 TL ile 2500 TL arasında son derece verimli çalışan pek çok model bulmak mümkün.

Özetle, ortada böyle bir tablo varken Samsung’un yeni Note modelleri için 10.000TL’yi bulan hatta aşan ücretler talep etmesi pek de akıl mantık işi değil.

Apple’dan indirim beklerken Samsung’dan bindirim geldi

Bilindiği üzere ülkemizde fiyat konusunda en acımasız telefon üreticisi Apple. Teknoloji tutkunları uzun süredir Apple’ın iPhone XS ve XS Max fiyatlarını aşağı çekmesini bekliyor. Fakat Apple’dan henüz bu konuda bir hamle gelmiş değil. Çünkü ABD’de 999 dolar olan bir telefonun Türkiye’de 10.000 TL civarında olması pek de akla mantığa uygun bir durum değil.

Şimdi aynı şey Samsung için de geçerli. Güney Koreli şirket Avrupa’da 1000 euro’ya sattığı telefon için ülkemizde bir servet talep ediyor.

Herkes Samsung’un Note fiyatlarını düşük bir seviyeden açıklayacağını beklerken Güney Koreli şirket tam tersini yaptı. Açık konuşmak gerekirse, Samsung bu fiyat politikası ile Türkiye’de Note10 falan satamaz.

Galaxy Note 10 Türkiye fiyatı düşmediği takdirde, Samsung’un ülkemizde başarılı olması da hayli zor diyebiliriz.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

PlayStation 5 çıkış tarihi

PlayStation 5 çıkış tarihi ve fiyatı!

Yeni nesil konsollar geliyor. 18 Mart tarihinde detayları paylaşılacak olan PS5 hakkında bilinen her şeyi derledik. İşte PlayStation 5 çıkış tarihi! PlayStation 4 satışa sunulalı...

Son Haberler