Ana sayfa Genel StarCraft: Ghost Blizzard tarafından iptal edildi

StarCraft: Ghost Blizzard tarafından iptal edildi

Blizzard’ın popüler oyun serisi StarCraft için 3 boyutlu bir aksiyon oyunu hazırlandığı biliniyordu. StarCraft: Ghost ismiyle geliştirilen oyun merakla beklenirken oyunun iptal edildiği haberi geldi. Peki Blizzard neden bu oyundan vazgeçti?

StarCraft evrenindeki Ghost karakterinin üzerine kurulu 3D aksiyon oyununda amaç karakterimizi düşman binaların içine fark edilmeden sokmak, sabotaj yapmak, görevleri yerine getirmek olacaktı.

StarCraft: Ghost neden iptal edildi?

Ancak, YouTube’a sızan görüntülere baktığımızda, oyunun 2000’li yılların başında geliştirilmiş düşük kaliteli 3D oyunları anımsattığı anlaşılıyor.

Ayrıca, ilk iki göreve dair videolardan anladığımız kadarıyla oyun sayısız da bug’la dolu durumda. Blizzard’ın oyunu geliştirmek için harcanan yoğun emek, zaman ve paradan sonra oyunun iyileşemeyeceğini görüp vazgeçtiği tahmin ediliyor.

NASA 4 yeni uzay görevi için startı verdi

Öte yandan, StarCraft evreninde, 3D aksiyona konu olabilecek çok zengin karakterler bulunuyor. Ghost gibi Space Marine’ler, komandolar ve diğer karakterler Blizzard’ın olası aksiyon oyunlarında yeni kahramanlar olabilirler. Ama Ghost için şimdilik umutlar tükenmiş durumda.

Blizzard’ın bu dönem bütün enerjisini yeni Diablo oyununa vermek istediği de biliniyor. Diablo oyunu için piyasadaki yetenekli geliştiricileri bünyesine katmaya başlayan şirketin, Ghost’a ayırdığı iş gücünü de Diablo’ya yönelteceği düşünülüyor.

Peki yeni bir Starcraft oyunu ne zaman gelebilir? Bu sorunun cevabı da Diablo’dan sonraya kalmış görünüyor.

İptal edilen 3d aksiyon oyununun görüntülerini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz. Oyun hakkında ne düşündüğünüzü bizimle paylaşmak isterseniz, yorum yazabilirsiniz.

Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

YORUM YAPIN

Lütfen yorumunuzu girin!
Adınızı buraya girin

DG TV

Dosya Konusu

Türkiye corona virüsü vaka sayısı

Türkiye corona virüsü vaka sayısı – 4 Nisan 2020

Türkiye'de corona virüsü vaka sayısı ve ölüm sayısı günden güne artış gösteriyor. Günlük resmi olarak açıklanan vaka sayılarını sizlere aktarıyor olacağız. Çin'in Wuhan kentinde 2019'un...

Son Haberler