Ana SayfaGenelSquare Enix evden çalışma dönemini başlattı

Square Enix evden çalışma dönemini başlattı

Dev video oyun yapımcısı Square Enix teknoloji ve oyun dünyasında ses getirecek bir karar alarak çalışma düzeninde temelli bir değişim yapacağını açıkladı.

Buna göre Square Enix evden çalışma dönemini kalıcı yaptığını açıkladı. Böylece pandemi karantinaları nedeniyle “geçici” olarak geliştirilen evden çalışma çözümü kalıcı olarak uygulanacak.

Square Enix evden çalışma politikasını netleştirdi

Şirketin yeni projesine göre iş tanımı izin veren tüm çalışanlara evden ve ofisten çalışma seçeneği kurulacak. Çalışanlar, seçtikleri lokasyonda haftada en az 3 gün çalışma şartına uyacak. Diğer günleri ise kendi tercihlerine göre ofis veya evde geçirebilecekler.

Bu yeni modelin, hem yüz yüze çalışmak isteyenlerin hem de evde çalışmak isteyenlerin ihtiyaçlarına cevap vereceği düşünülüyor. Square Enix böylece ofislerini tam anlamıyla kapatmadan, ofis ortamındaki toplantılar ve ortak çalışma alanlarına da ilgiyi azaltmadan evden çalıma modeline geçmiş olacak. Çalışanlar ayrıca eğer isterlerse aylık bazda çalışma pozisyonlarını değiştirebilecekler. Yani bir çalışan, “ben önümüzdeki ay ofiste çalışmak istiyorum,” diyebilecek. Böylece evde yaşanması olasi ailevi sorunlardan kaçıp ofiste işine odaklanması da mümkün olacak. Şirket de ofiste çalışacak çalışanı için gerekli alt yapı hazırlığını yaparak çalışmaya uygun ortamı sunacak.

square enix evden çalışma

Şirkete göre bu yeni çalışma modeli, üretkenliğe odaklanmış çalışma modeli olarak hazırlanmış. Çalışanları “işe getirip çalışmaya zorlamak” yerine, onlara “üretken olduğunuz sürece, rahat hissettiğiniz yerde çalışabilirsiniz,” mesajı verilmiş olacak. Diğer bir deyişle “insanları müdür kontrolü ile çalışmaya zorlama” dönemi artık dünyada terk ediliyor. her çalışan kendi sorumluluğunu alarak yapacağı işi zamanında ve doğru kalitede teslim etmek durumunda olacak.

Twitter etiketli bir tweet’i beğendiğinizde uyarı gösterecek

Peki siz evden çalışma formatı hakkında ne düşünüyorsunuz? Siz de bu şekilde mi çalışıyorsunuz? Şirketinizin bu yeni çalışma formatına bakışı nasıl?

Süleyman Sertkaya
Süleyman Sertkayahttp://www.donanimgunlugu.com
Üniversite'nin ardından kendini Bilgi İşlem sektöründe bulan Süleyman şimdilerde Donanım Günlüğü'ne dışarıdan destek veriyor. Donanım konusunda uzman olan yazarın çözemeyeceği sorun yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting