Ana SayfaGenelSpotify, Topluluk özelliğiyle arkadaşlarla paylaşımı arttıracak

Spotify, Topluluk özelliğiyle arkadaşlarla paylaşımı arttıracak

Spotify, Topluluk adını taşıyan yeni bir özellik test ediyor. Bu özellik, arkadaşların o sırada ne dinlediğini mobil uygulamada da görme imkanı sunacak.

Müzik dinleme alışkanlıklarının değişmesi ve podcastlere olan ilginin artması sayesinde son yıllarda hızla büyüyerek müzik ve podcast alanına domine etmeye başlayan Spotify, hem daha fazla kullanıcı çekebilmek, hem de kullanıcılarının platformda daha uzun süre geçirmesini sağlamak için sürekli yeni özellikler üzerinde çalışıyor. Şirketin platforma dahil etmek için üzerinde çalıştığı bu özelliklerden biri de Community, yani Topluluk sayfası.

Topluluk özelliği, adından da anlaşılacağı üzere Spotify’ın daha sosyal bir platform haline gelmesi için tasarlanmış bir özellik olacak. Bu özellik sayesinde kullanıcılar mobil uygulamalarında hem arkadaşlarının o sırada hangi müziği dinlediği canlı olarak takip edebilecek hem de yakın zamanda hangi çalma listesini yayınladıklarını ya da güncellediklerini görebilecek.

Spotify, tüm engellere rağmen büyüyor

Spotify’da halihazırda arkadaşlarla paylaşım yapmak için çeşitli özellikler bulunuyor, fakat bunların hiçbiri şirketin istediği kadar yaygın olarak kullanılmıyor. Bunun başlıca sebeplerinden bir de “arkadaş aktivitesi” olarak bilinen bu özelliğin sadece bilgisayarlarda kullanılabiliyor olması. Mobil uygulamada bu özelliğin kullanımı pek kullanışlı değil. Öte yandan mobil uygulamaya özel olarak geliştirilen topluluk özelliğinin ise çok daha işlevsel olacağı söyleniyor.

Topluluk özelliğinin test aşamasında olduğunu doğrulayan Spotify, şimdilik bu özelliğin ne zaman kullanıcılara sunulacağı hakkında bir detay paylaşmadı.

NASA Ay’da nükleer santraller kuracak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

EN ÇOK OKUNANLAR

DOSYA KONUSU

WordPress Hosting